יאללה קדימה

  • ראשי
  • קדימה היום
  • חדשות
  • הרשמה
  • אימייל אדום

לנקרי עוזב : המסמר האחרון בארון הנהגת מופז

26/12/2013  מערכת יאללה-קדימה

ראש העיר הנמרץ האחרון לצידו של שאול מופז שנטל על עצמו להוביל את קמפיין השטח של המפלגה בבחירות האחרונות הודיע הלילה על פרישתו מקדימה והצטרפות לליכוד. מתי מופז יפרוש?

ראש עיריית עכו שמעון לנקרי נותר אחד האחרונים לצידו של שאול מופז גם בשעות הקשות ביותר ערב הבחירות האחרונות לכנסת. לנקרי ארגן כינוסי בחירות, הפיח בראשי רשויות ופעילים תקווה ואמונה. בימים של הנטישה הגדולה מקדימה ואי האמון הגורף במופז לנקרי זהר בחשיכה. הוא נמנה על הקומץ שתרם תרומה חשובה לעצירת הסחף.

ערב הבחירות לכנסת לא היה המועד הנכון לחשבון נוקב עם שאול מופז. ציפי לבני נהגה באופן לא דמוקרטי כשהחליטה לנטוש את קדימה. בפרספקטיבה היסטורית, לבני תרמה תרומה מכרעת לקריסת מפלגתו של אריאל שרון, ומרגע שקדימה קיבלה 2 מנדטים, את יתרת עבודת החיסול אפשר לייחס לשאול מופז. עתה, יש להגיש גם למופז את החשבונית על סעיפיה השונים :

1. כישלון מהדהד במיצוב קדימה בימים שלאחר הכניסה לאופוזיציה. קדימה אינה פקטור בשום עניין שעל סדר היום הלאומי.
2. ניתוק אחרוני הפעילים מכל זיקה למפלגה, לדמותה ולרוח המשגשגת שאפיינה אותה ברוב שנות חייה.
3. ניכור כלפי אחרוני הפעילים שתמכו בו במציאות בלתי נסבלת בימי הנטישה הגדולה.
4. פירוק מוסדות קדימה ובראשם המוסדות הבוחרים את נבחרי המפלגה.

שאול מופז צריך ללכת הביתה. אין דרך נחמדה לומר את זה. אין אופציה אחרת שתאפשר את תקומתה מחדש של המפלגה הזאת שבמעט שנות שלטונה שירתה את עם ישראל ומדינתו בצורה מכובדת. יש לאפשר לנבחרים צעירים כיוחנן פלסנר ליטול את המושכות ולהשיב לישראל אלטרנטיבה פוליטית (לאו דווקא שלטונית) טובה יותר.


מבזקים

קובלנה על מפלגות ישראל

24/01/2013 מערכת יאללה-קדימה

הדג נחש בביצוע לשיר של מאיר אריאל. הכי עדכני שיכול להיות

 לתצוגה מורחבת