יאללה קדימה

  • ראשי
  • קדימה היום
  • חדשות
  • הרשמה
  • אימייל אדום

מגעים בין לפיד ומופז על איחוד

28/01/2013  מן העיתונות

זאב קם - מעריב

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ויו"ר קדימה, ח"כ שאול מופז, מנהלים מגעים על איחוד בין שתי המפלגות והגדלת כוחה של יש עתיד ל-21 מנדטים, לצורך ניהול משא ומתן מול נתניהו על כניסה משותפת לקואליציה. גורמים המקורבים לשתי המפלגות הוסיפו כי במידה והמפלגות אכן יתאחדו, קיימת סבירות גבוהה כי לפיד יתמוך במינויו של מופז לתפקיד שר הביטחון, על חשבון התפקיד הבכיר לו תהיה זכאית מפלגתו.

לפיד ומופז שוחחו ביניהם בימים האחרונים והעלו כאמור מה אפשרויות לשיתוף פעולה. בין היתר עלה שמו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, כמתווך אפשרי נוסף. אולמרט, שתמך בבחירות האחרונות במופז, נמצא בקשר טוב גם עם לפיד.

"יש קווים משותפים רבים בין שתי המפלגות," אמר אתמול גורם ביש עתיד, "רבים מהמצביעים שלנו הם מצביעי קדימה לשעבר, וגם כל הנושא של שוויון בנטל, שהחל עוד בוועדת פלסנר שהוא איש קדימה, הוא עיקרון חשוב משותף לשתי המפלגות." ממפלגת יש עתיד נמסר בתגובה: "איננו מתייחסים בתקשור לנושאים הנוגעים למו"מ הקואליציוני." דוברו של מופז אמר בתגובה: מופז אכן התקשר ללפיד ובירך אותו תוצאות הבחירות."

  • אולמרט חתרן בלתי נלאה אבל......
    אלון יראל(28/01/2013)
    סגור X ברור שאולמרט בוחש בביצה הזאת אבל לדעתי זהו בחישה רצויה וברוכה. בכל מקרה אם האיחוד הזה יתקיים, אני סבור שיש לבצע כמה דברים באיחוד שכזה: 1. צביונה של קדימה חייב להישמר. 2. מופז אכן יהיה שר הביטחון אולם יפרוש מהכנסת ולא יהיה ח"כ מהמנין. 3. זמנית פלסנר יכנס כחבר כנסת. שאול מופז ימשיך להיות יו"ר קדימה ובמקביל יתנהל פריימריז חדשים לראשות קדימה תוך שיהיה מאמץ מרוכז למציאת מתמודדים עם סיכויים רבים לזכות באמון הציבור ובראשות הממשלה. 4. רצוי שבחצי השנה הקרובה יתנהל הפריימריז, וכשיבחר היו"ר החדש, יכנס מיידית כחבר כנסת מהמניין במקום פלסנר. אני שוב אומר שלדעתי זהו איחוד מבורך. בהצלחה.

מבזקים

קובלנה על מפלגות ישראל

24/01/2013 מערכת יאללה-קדימה

הדג נחש בביצוע לשיר של מאיר אריאל. הכי עדכני שיכול להיות

 לתצוגה מורחבת