יאללה קדימה

  • ראשי
  • קדימה היום
  • חדשות
  • הרשמה
  • אימייל אדום

להתאחד עם הליכוד

27/01/2013  מאמר אורח

יורם עזאני

אני שומע את כל הקולות מסביב שמדברים על גוש מרכז ושמאל – ומנסים לשים שם את קדימה, אבל קדימה היא מפלגת ימין, פשוט ימין מתון יותר מהליכוד הקיצוני או הבית היהודי חובש הכיפות. לכן המקום הטבעי של קדימה הוא בחזרה בליכוד. הציבור הראה לנו שהוא לא רוצה מפלגת שמאל-מרכז גדולה, אלא אם עומד בראשה המאמי הלאומי, מנחה תכניות האירוח יאיר לפיד. צריך להסיק את המסקנות ולהצטרף לליכוד. ויש לכך כמה סיבות:

 

א. לשני המנדטים של קדימה תהיה יותר השפעה בתוך הליכוד מאשר בתור סיעה נפרדת. שני מנדטים זה כמעט כלום, ובתור חלק ממפלגה גדולה פשוט תהיה יותר השפעה בצורה משמעותית.

ב. כור המצרף של קדימה הוא ממילא הליכוד. מופז בא מהליכוד, ישראל חסון בא מישראל ביתנו – רבים מהפעילים, הח"כים והחברים הגיעו מהליכוד – לכן רק טבעי לחזור לשם.

ג. אפשר יהיה למתן את הליכוד, שני ח"כים נוספים יגדילו את הליכוד, אבל גם יעשו אותו מתון יותר. מופז וישראל חסון הם שני ביטחוניסטים אחראים, רציניים ומתונים מקיצוני הליכוד.

ד. ממילא נהיה בממשלה, אז למה להיות בעלי תיק זניח, או משרתיהם של לפיד, יחימוביץ' או לבני – כבר עדיף להיות חלק מהשלטון.

ה. אופוזיציה זה לא אופציה – ניסונו את זה ארבע שנים, תראו לאן זה הוביל אותנו – לא עוד.

 

 

 

  • זהו? ממש נשמע מצויין, כל מה שנותר הוא לקבל את הסכמתה של שרהל'ה.
    ישראל פנחסי(27/01/2013)
    סגור X לצחוק או לבכות? ההצעה הזאת מביעה אי אמון מוחלט בכל מה שנותר. ויתור מרצון על כל אפשרות להשפיע תמורת מנעמי השלטון. ומה יהיה על השיוויון בנטל ושינוי שיטת הממשל. הצעה לפעול לאיחוד הגוש המרכזי הייתה נשמעת טוב יותר למיעוט שלקח סיכון ואיפשר לקדימה להשפיע על עתידנו.

מבזקים

קובלנה על מפלגות ישראל

24/01/2013 מערכת יאללה-קדימה

הדג נחש בביצוע לשיר של מאיר אריאל. הכי עדכני שיכול להיות

 לתצוגה מורחבת