יאללה קדימה

  • ראשי
  • קדימה היום
  • חדשות
  • הרשמה
  • אימייל אדום

הראויים נכנסו

27/01/2013  הילה לאופר

אין ראויים מהשניים שנכנסו לכנסת מטעמה של קדימה. שאול מופז וישראל חסון עמדו בכל הלחצים – כולל לחצי פרישה והובילו קמפיין בחירות שללא ספק הציל את קדימה. המדינה והציבור חייבים להם רבות על שירותם את המדינה, וטוב שימשיכו בכך.

שאול מופז הוא אולי האישיות הביטחונית מספר אחת בישראל, העובדה שהתקשורת הנקמנית והשטחית לא מכירה בכך (אולי בגלל מוצאו, או חוסר קשריו עם אילי הון) גרמה להרבה מהקשיים של קדימה. קשיים נוספים נבעו מהגירעון הענקי ומניהולה הכושל של הגברת ציפי לבני. מופז הגיע אל שוקת שבורה ועשה כל שביכולתו לתקן את המנגנון שקולקל על ידי לבני וחבורתה.

ישראל חסון עמד בגבורה בראש מטה הבחירות של קדימה והצליח להציל את המפלגה מהיעלמות ומאי מעבר את אחוז החסימה. הוא ומופז עמדו בכל הצעות הפיתוי שהמטירו עליהם מלשכת ראש הממשלה בקדנציה האחרונה- ומופז אף סירב להישאר בממשלה לאחר שראה שתכניתו לשוויון בנטל לא ממומשת.

מעבר לזה – קדימה בראשות מופז היא שהעלתה את נושא השוויון בנטל לסדר היום – וכן קופון שיגזור מכך לפיד צריך היה ללכת לקדימה. מופז הוא היחיד בכנסת היוצאת שניסח תכנית מדינית רצינית – ולוואי והייתה התכנית הזו ממומשת.

בנוסף, לקדימה יש עתה ייצוג מזרחי – זה לא הדבר המרכזי, אבל הנה שני נציגים אוטנטיים, רציניים, ביטחוניסטים, מרכזיים, חזקים ובעלי רזומה עשיר ומרשים.

אין כל צל צילו של ספק שאם יש שני אנשים שהיה מגיע להם לייצג את קדימה בכנסת הזו הם לא אחרים משאול מופז ומישראל חסון.

  • גב' לאופר הנכבדה שלום. לידיעתך......
    אלון יראל(27/01/2013)
    סגור X האנשים הראויים כל כך מבחינתך הם אכן אנשים ראויים בתחומם- תחום הביטחון. אולם מכאן ולהנהגת מפלגה המרחק גדול. שני אנשי הביטחון הבחירים הללו הוכיחו פה בהוכחה מוחצת שאינם יכולים ומסוגלים להנהיג מפלגה. כל המערכת של הבחירות בקדימה נוהלה בצורה גרועה ולא מושכת מנדטים (מצביעים). אי לכך אני סבור (עם כל הצער שבדבר)תוך ראיה שהמצב לא הולך להשתפר, שראוי לקדימה למצוא מנהיג אחר. אולי אפילו מופז בעצמו מכיר אדם יחודי שיוכל להנהיג את קדימה עד ראשות הממשלה. שיהיה בהצלחה למנהיג הראוי.

מבזקים

קובלנה על מפלגות ישראל

24/01/2013 מערכת יאללה-קדימה

הדג נחש בביצוע לשיר של מאיר אריאל. הכי עדכני שיכול להיות

 לתצוגה מורחבת