יאללה קדימה

  • ראשי
  • קדימה היום
  • חדשות
  • הרשמה
  • אימייל אדום

אדריכלי הכישלון נכנסו לכנסת

27/01/2013  ערן אזולאי

מצד אחד, טוב שקדימה נכנסה לכנסת ולא נעלמה. מהצד השני, אלו שנכנסו הם האחראים הראשיים לקריסה של קדימה. בעיקר מופז, אבל גם ישראל חסון, ראש מטה הבחירות. הדבר הראוי שהם צריכים לעשות עכשיו, שניהם, זה להודיע בצורה מכובדת על התפטרות מהכנסת.

שאול מופז ומקורביו יכולים להתבכיין כל הדרך מכוכב-יאיר לכנסת על ציפי לבני, הגירעון והפרישה של יואל חסון ושות', אבל העובדה היא שמופז כבר כמעט שנה יו"ר קדימה ובזמן הזה קדימה קרסה. היא כבר הייתה במצב קשה עוד קודם – אבל תחת מופז פרשו דיכטר, הנגבי, רוחמה אברהם, נינו אבסדזה, נחמן שי, דליה איציק, רוני בר-און, מאיר שטרית, רחל אדטו ואחרים. אחר כך הוא הצליח למנות אנשים שאפילו בעוצמה לישראל לא היו נותנים להם תפקידים – והאנשים האלו ניהלו את המפלגה והקמפיין.

אחר כך ראינו את האיש שניצח פריימריז לראשות מפלגה עם הסיסמא "מופז ראש ממשלה" מתבזה בפרסומת מגוחכת כמו "מי אתם שתדרכו על מופז", משל היה לא מנהיג אלא דמות בארץ נהדרת. וזה בלי לדבר על קמפיין הפטריה הגרעינית – אולי בקמפיין האידיוטי ביותר שהציגה מפלגה ישראלית אי פעם.

יש שלוש סיבות להצלחה של קדימה בבחירות האלה: השטח, פלסנר ושי חרמש. הקולות שהביאו מופז וישראל חסון היו אולי מחבר מקורביהם וממשפחתם, וגם זה לא בטוח – כבר ראינו לפחות אחד מהם, בחור צפוני שרשום גם בקדימה וגם אצל לפיד. כנראה שאם מופז לא היה העומד בראשות קדימה הייתה המפלגה הזו מקבלת עוד מנדטים. כך שהעובדה שמופז נכנס – אולי יו"ר המפלגה הכושל ביותר היום, שהצליח לקחת את הקרדיט הציבורי שהיה לו, את הרזומה העשיר שלו ואת הסלידה מלבני ולחרב אותם בהתנהלות מביכה ומקולקלת, העובדה הזו היא אירוניה מעציבה.

המעשה המכובד של ישראל חסון, ובוודאי של שאול מופז, הוא לפרוש מהכנסת. מדברים עכשיו על איזה חוק נורבגי שייתן למופז לפרוש כשיתמנה לשר. זו בדיחה. הדבר האחרון שאנחנו צריכים זה שמטעם קדימה ימונה השר לפיתוח אזורי או שיפור השירות לאזרח. ולמופז פשוט לא מגיע.

אחריהם ברשימה יוחנן פלסנר, רונית תירוש, שי חרמש, יובל צלנר – כולם ח"כים מרשימים מהם, פעילים מהם, צעירים מהם ויעילים מהם. כולם אנשים שהציבור מעדיף. אז אורי גבריאלי יכול עד הקדנציה הבאה לשאול מי אתם שתדרכו על מופז, אבל השאלה האמיתית היא – מי זה מופז שידרוך עלינו?

מבזקים

קובלנה על מפלגות ישראל

24/01/2013 מערכת יאללה-קדימה

הדג נחש בביצוע לשיר של מאיר אריאל. הכי עדכני שיכול להיות

 לתצוגה מורחבת