יאללה קדימה

  • ראשי
  • קדימה היום
  • חדשות
  • הרשמה
  • אימייל אדום

שחקנית נשמה

23/01/2013  מערכת יאללה-קדימה

בימי הנטישה הקשים ביותר היא הייתה שם לצידו של מופז נחושה ועקבית מתמיד עם הקול הצרוד שהוא סימן ההיכר שלה. זאת מירה פלג.

כאשר קדימה הייתה על הגל והמנדטים זרמו אליה בעשרות קשה לייחס חשיבות קרדינלית לפערים של מנדטים בודדים. לא כך בסיפור הפריימריס של קדימה בראשות מופז הפעם. גם תסריטאי מזוכיסטי לא יכול היה להכניס לתוך שנת עבודה אחת תסריט כה רווי פיגועים פוליטים, אופורטוניזם לעייפה, נטישות המוניות וכתף תקשורתית קרה. קדימה כמו מטוס אחרי פגיעת טיל צללה במהירות אל קו האפס ונבחריה שטרחו למצוץ ממנה דבש משך שנים מיהרו להימלט אל מפלגות מקלט. לבני ומופז, מנהיגה ומנהיג בתורם, תרמו תרומה שלילית לייצוב המצב עד כי התקבעה לה האקסיומה שקדימה היא מפלגה מתה. אי אפשר כלל היה לדמיין סוף אחר לתסריט.

דווקא על הרקע הזה בולטת אישה מיוחדת העונה לשם מירה פלג. פלפלית, חד-הורית, חיפאית, מהזן של שרופי שרון בימי הליכוד ההם, שצברו קילומטראז' פוליטי יותר מרוב הינוקות שגויסו לקדימה בשלהי 2005 ואילך. מרגע שמופז קיבל אליו את עמדת ההנהגה התלוותה אליו. בתחילה נראה היה שלא תתפוס משקל של ממש בסביבתו הקרובה של יושב הראש. "מי היא כבר?" חשבו לעצמם היועצים הלבנים שאיישו משרות עתירות ממון לרגע. לא חלף זמן רב עד שרובם סיימו לבצע הערכת מצב, לקבוע מוות לפוליטיקאי מופז, לגזור קופון שמן וללכת. מירה פלג נותרה שם. מחלה על כבודה והצטרפה למנוע טורבו נוסף העונה לשם ישראל חסון. שניהם יחדיו מיהרו בדרך לניקוי הטראש שנותר : ח"כים ופעילים בורחים, גירעון תקציבי שהשם ישמור, ומעל הכול - חוסר מוטיבציה תהומי.

כל מי שנפגש או דיבר עם מירה פלג בחודשים האחרונים התרשם מהעקשנות והלויאליות האדירה כלפי הבוס. מירה פלג יחד עם סגל מצומצם של שחקני נשמה הטילו עצמם למערכה סיזיפית נטולת כל אימאג' יוקרה, מהסוג שמסבה ליואל חסון ועמיתיו מחזיקי כרטיס הנוסע המתמיד באל-על - פריחה אדמדמה בכל הגוף. היכן שנדרש - נזעקה לתקן, עם הזמן הפעילה עצמאית סנסורים והגדילה ראש. בעונת העריקות הגדולה הצליחה לבלום מקצת האישים שמעטרים גם היום את רשימת קדימה לכנסת. מופז קלט אותה. 

ההגעה לקו הסיום עם 2 המנדטים ודאי לא תיזכר כפאר של יצירה בהיסטוריה הלא כל כך קצרה כבר של קדימה, אבל נוכח נקודות הציון קשה להפריז במאמצים שנדרשו להפעיל פעילים מרכזיים מסוגה של מירה פלג. בשם תומכי ומצביעי קדימה - ברכות.
   • אני מסכים שמגיע שפו למירה. אבל אסור לשכוח שהיו גם כמה משוגעים לדבר (כולל אותי אישית) שתמכו
    יעקב רוטשילד(24/01/2013)
    סגור X וימשיכו לתמוך בקדימה ובשאול מופז וזאת בהתנדבות מלאה, ולא אזכיר כאן שמות כי הרשימה לא קטנה!

מבזקים

קובלנה על מפלגות ישראל

24/01/2013 מערכת יאללה-קדימה

הדג נחש בביצוע לשיר של מאיר אריאל. הכי עדכני שיכול להיות

 לתצוגה מורחבת