יאללה קדימה

 • ראשי
 • קדימה היום
 • חדשות
 • הרשמה
 • אימייל אדום

אני לא מסוגלת להצביע ציפי לבני

14/01/2013  הילה לאופר

היא דוחה אותי, היא שטחית בחזות אינטלגנטית. בפעם הקודמת היא הפילה אחריה כמעט מיליון חללים דמוקרטים שהצביעו לה וכיסחו לישראל השפויה לא רק את שלטון המרכז אלא גם אופוזיציה ראויה.

חוץ מהצמד יואל חסון ושלמה מולה אני לא מבינה איך האחרים הצטרפו לדמות הכי שטחית והכי דוחה במרכז הישראלי. מה כבר לא נאמר עליה בארבע השנים האחרונות שהיה צריך ללמד את כולנו לקח גדול? בתקופתה הפכה קדימה למפלגה המושחתת בישראל. הדימוי לא דבק בה בתחילה אבל הגרעונות שאחזו בקדימה לא מרפים. העדויות צבועות במספרים אדומים ובבנקים שמגדירים את המפלגה שהקים אריאל שרון כחדלת פירעון. אבל עזבו, זה עניין פנימי. איפה הייתה הפריננסה הכי צבועה בישראל בימי המחאה החברתית הענקית?? "לא רציתי שיחשבו שזה עניין פוליטי" היא אמרה ברוב חוצפתה ואטימותה.. תגידי לי, שרוטה, מה זה אם לא עניין פוליטי? מה זה אם לא הדגל המרכזי שקדימה כמפלגת אופוזיציה ראשית הייתה צריכה להניף?

ציפי לבני נטשה את קדימה בהתנשאות ויהירות מגעילים. האישה המחוקה אמרה על קדימה שזאת מפלגה מחוקה. באמת? עזבו את ההשוואה עם קדימה. זה משרת את המטרה של לבני אבל די מבלבל את היוצרות. אני רוצה להשוות אותה למישהי אחרת, מעולם לא כיהנה כשרה, נטולת כל ניסיון ביצועי, מקסימום עיתונאית. שלי יחימוביץ' מול ציפי לבני. הראשונה בסך הכול עיתונאית לשעבר, ציפי לבני היא כמובן שרת החוץ לשעבר שאוהבת מאוד להתהדר בכסות המדינית. אוקי, איך זה שהציבור שהעניק לציפי לבני 28 מנדטים בקושי נותן לה שליש עכשיו? איך זה ששלי יחימוביץ' נטולת כל הניסיון המיניסטריאלי מצליחה לשכנע כמעט פי 2 מהציבור?

לבני אהבה לחבוט במופז. היא חשבה שתפיק אלקטורט משמעותי מהבריחה שלה מקדימה. אבל אני לא משווה אותה למופז. אני יודעת שכדי להעריך את שיעור קומתה האמיתי של ציפי לבני - אני צריכה להשוות את ציפי לבני לעצמה. ציפי לבני של 2008 לציפי לבני של 2013. התוצאה ברורה : הידרדרות קטסטרופלית. אין תירוצים ואין סיפורים. אני מצביעה קדימה. אני מצביעה לשאול מופז.

 • כוחה של ציפי בפילוגים ובספינים, כמו שהיא פילגה את קדימה, היא פילגה את גוש המרכז.
  רפאל שרגא(14/01/2013)
  סגור X אילו רצונה היה כפי שהצהירה לחזק את המחנה על מנת לתת סיכוי להחלפת ביבי, היה עליה לחבור ליאיר או לשלי, ולא להקים עוד מפלגת לווין. אבל ציפי שראתה שיאיר גורף בסקרים 18 מנדטים, ושלי 24 מנדטים, הגיעה למסקנה שאם הם יכולים, היא תוכל טוב יותר. התוצאה הייתה שהיא נגסה בכוחו של יאיר ושל שלי ללא תוספת כוח לגוש, ועל מנת להגביר כוחה, הלכה על מהלך הספין האחרון שהוכח שהזיק לה. ציפי היא אישיות טראגית לפוליטיקה, ניסתה להדיח את אולמרט, פילגה וריסקה את קדימה, החלישה ופילגה את גוש המרכז, ותפרוש למחרת התבוסה בבחירות כפי שנטשה את קדימה. הגיע הזמן שהיא תיעלם כליל מהמפה הפוליטית.
 • את נסחפת קצת,הילה, קצת בגרות.
  ישראל פנחסי(15/01/2013)
  סגור X איזה התקפה, ציפי לא מושלמת למזלה, ובכל אופן נבחרה מספר פעמים כאחת הנשים המשפיעות בעולם [בעולם, הילה לא רק בקדימה]. מה שכתבת מתאים לדמות שבאידיש מכונה "פרביסינר", דמות שתמיד מתלוננת ולעיתים קרובות בוכה. איני מתכוון חלילה לרמוז שהמדובר בך. אבל תהיי עניינית, רק מי שעושה ופועל עושה שגיאות. קדימה התרסקה כיוון שמיד לאחר הפריימריז הראשונים בחלה החתירה נגדה, והחל בה חבר הכנסת ראש האופוזיציה שאול מופז, שאפילו מיהר להכריז שזמנה של ציפי תם. חבריו לדרך ותומכיו ניסו בגלוי לערוק. ציפי שגתה בכך שלא סילקה אותם וגם לא ניסתה לעשות זאת. הכינוי פרינססה לא הולם אותך, [אמירה פרביסנרית] בנוגע לכך שקדימה לדבריך הפכה להיות המפלגה הכי מושחתת בתקופתה; האם התכוונת להירשזון, או חלילה לראש הממשלה [שאני אוהד ומחזיק לו אצבעות] אולמרט, או אולי לחבורת חברי הכנסת שניסו לגנוב מנדטים [כולם קרובים למופז משום מה], או ראש המטה של מופז דואן, או חלילה דיכטר שעזב את מופז פצוע. ציפי עזבה אחרי הפסד קשה שכמוהו כהדחה, כך עושה מנהיג מובס בכל מדינה מתוקנת. ולא כמו אצלנו נשאר לחבל במנצח. בעבר המלצת על רשימה לכנסת [10 חברים] די הצלחת אבל 4 מתוחם; דיכטר שיטרית מרינה ורוחמה אברהם שהם 40% ממה שתכננת עזבו והעיקר שאחמד דאבח נשאר, כיוון שעם מתפקדיו יכול היה בלי מאמץ להיות יושב הראש.

מבזקים

קובלנה על מפלגות ישראל

24/01/2013 מערכת יאללה-קדימה

הדג נחש בביצוע לשיר של מאיר אריאל. הכי עדכני שיכול להיות

 לתצוגה מורחבת