יאללה קדימה

  • ראשי
  • קדימה היום
  • חדשות
  • הרשמה
  • אימייל אדום

נוטשים את "התנועה" לטובת "קדימה"

12/01/2013  מערכת יאללה-קדימה

כל סקרי סוף השבוע הצביעו על מגמה ברורה בעקבות "ספין הגוש" של ציפי לבני. "התנועה נחלשה בין 3 ל-5 מנדטים", רובם המוחץ חזרו הביתה לקדימה. ראש הממשלה לשעבר אולמרט מגביר את מעורבותו בקמפיין כדי להמשיך המומנטום.

מכוני הסקרים כולם :  'דחף',  'הגל החדש', 'סמית', 'גיאוקטוגרפיה', 'מדגם' ונוספים הצביעו בשבוע האחרון ובמיוחד בסופו על מגמה ברורה ומתחזקה - יותר ויותר בוחרים שנטו להצביע ל"התנועה" של ציפי לבני, שבו ל"קדימה" והחליטו להצביע לשאול מופז. ההסבר למגמה הזאת שמפיחה רוח חיים במפלגה שכבר עוברת את אחוז החסימה ועולה מעלה נעוץ ב"ספין גוש המרכז-שמאל" שיזמה ציפי לבני. סופו של הספין בהכרזה המשותפת של שלי יחימוביץ' ויאיר לפיד כי "ציפי לבני היא שקרנית". השניים, שמלכתחילה אותם ציפי לבני לשמש לה שותפים ראשיים בבניית הגוש המשותף, הפנו לה עורף. המרוויח העיקרי היה דווקא שאול מופז, שדווקא ממנו בחרה לבני להתעלם בהתרסה על אף שהיה ליחיד שהביע עמדה קורקטית חיובית ברצון לאחד את הגוש ולא יצאה במתקפה על לבני.

מעמדה של קדימה בסקרים התחזק לפני שבועיים כאשר התברר שאלו מנבאים לה בין 2 ל-4 מנדטים. בסקרי סוף השבוע ובאלו שעומדים להתפרסם בימים הקרובים היא כבר מתייצבת בין 3 ל-5 מנדטים. על רקע הנתונים המעודדים, הגביר ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט את מעורבותו בקמפיין ובהודעות לציבור הוא שב וקורא לו להצביע לקדימה ולשאול מופז תוך שאינו נגרר להכפשות כלפי ציפי לבני.

חיזוקה של קדימה בבחירות הנוכחיות יגדיל משמעותית את ההיתכנות לאיחוד אפשרי בינה ובין "התנועה". רוב מבין מצביעי שתי המפלגות, להוציא הוויכוח בשאלה הפרסונלית בין מופז ולבני, חולקים את אותן תפיסות עולם מרכזיות ושואפים לאיחוד שכזה. עד כה הוכח, כי הקמתה של "התנועה" ופיצולה של קדימה לא תרם להתחזקות הגוש, ודאי לא הפך את "התנועה" למפלגה שתוביל את גוש מרכז-שמאל, כפי שייעדה לעצמה ציפי לבני מלכתחילה.

הצבעה לגוש מרכז בכלל ולמפלגת קדימה בפרט נותרה האופציה השפויה ביותר במסגרת קמפיין הבחירות הנוכחי.מבזקים

קובלנה על מפלגות ישראל

24/01/2013 מערכת יאללה-קדימה

הדג נחש בביצוע לשיר של מאיר אריאל. הכי עדכני שיכול להיות

 לתצוגה מורחבת