יאללה קדימה

  • ראשי
  • קדימה היום
  • חדשות
  • הרשמה
  • אימייל אדום

מופז קורא להקמת ממשלת אחדות ללא הכוחות הקיצוניים

11/01/2013  מערכת יאללה-קדימה


הודעה לעיתונות

 

מופז: קורא להקמת ממשלת אחדות ללא הכוחות הקיצוניים

על דו"ח הרפז: מאסנו במלחמות הגנרלים. צריך לעשות סדר במערכת הביטחון,

על הבית היהודי: צריך להסיר את המסכות- מדובר במפלגה קיצונית, לא אאפשר להם להכניס את צה"ל לתוך מערכת הבחירות

על קדימה: אחוז החסימה מאחורינו. אבק הכובים שקע וקדימבמגמת עליה, אנשים מצטרפים אלינו הקדימאים חוזרים הביתה, מגמת העליה בסקרים תימשך. קדימה תהיה כוח משמעותי בכנסת הבאה.

 

יו"ר קדימה שאול מופז התארח הבוקר ב"שישי פוליטי" בראשון לציון. מופז התייחס בפתח דבריו למצבה של קדימה שהתייצבה בכל סקרי סוף השבוע מעל אחוז החסימה: "אנחנו במגמת עליה מתמדת. בסקרים פנימיים קדימה עומדת כבר היום על חמישה מנדטים. אני מציע לאף אחד לא לזלזל בקדימה אחוז החסימה מאחורינו. אנשים מצטרפים אלינו והקדימאים חוזרים הביתה. מגמת העליה תימשך גם בימים הקרובים, קדימה תצליח בבירות האלה ותהיה גורם משמעותי בכנסת הבאה".

מופז התייחס לנושא הרכבת הממשלה: "אם למפלגות המרכז יהיה סיכוי להרכיב ממשלה אני שם. נכון לסקרים היום הסיכוי הזה נמוך ולכן אני בעד ממשלת אחדות לאומית ואני קורא להקמת ממשלה כזו ללא הכוחות הקיצוניים" מופז הוסיף: "הימין נעשה קיצוני – צריך להסיר את המסכות - מפלגת הבית היהודי היא מפלגה קיצונית – שנמצאת ימינה מהליכוד ביתנו. כל אלה שלא רואים בנתניהו מספיק קיצוני הולכים לבית היהודי. זו מפלגה של "אף שעל". הם לא מוכנים להסדר ולא מוכנים לפשרה שתביא להסדר ולכן אם לא מתאפשרת קואליציה של המרכז יש לעשות כל מאמץ למרכז את הממשלה הבאה ולהוביל את הנושאים שחשובים לישראל בעת הזו.

מופז הוסיף: המדינה היא לא של נתניהו ולא של בנט. וכל מי שנמצא במערכת הציבורית נמצא פה בשביל לשנות ולהשפיע. ואם יש לנו את הכוח להיכנס לממשלת ולמרכז אותה חשוב לעשות את זה – לא בכל תנאי. התנאים שלנו ידועים – חידוש המשא ומתן המדיני, קידום השוויון בנטל, שינוי שיטת הממשל, ומדיניות חברתית. הרכב ממשלה נקבע על פי תוצאות הבחירות – והתוצאות לא סופיות. כמות הקולות הצפים גדולה ויכולה ולכן התוצאה לא סופית.

יו"ר קדימה תקף את מפלגת הבית היהודי: נפתלי בנט ומפלגתו מנסים לגרור את הצבא לתוך מערכת הבחירות ולעשות פוליטיזציה לצה"ל. ראינו את זה בתשדירים ועכשיו אורי אריאל עושה מאמץ לגרור את הצבא לתוך המערבולת הפוליטית באמצעות הוועדה לביקורת המדינה. אני מתנגד לכך.

בהתייחסו לדוח הרפז אמר מופז: הציבור בישראל מאס במלחמות הגנרלים. כל פגיעה במוסד הרמטכ"לות ובמערכת הביטחון פוגע בנו. צריך להגיע לבירור ואם יש מי שצריך לעמוד לדין פלילי שיעמידו אותו לדין. אני לא מתערב בכך. אבל לא אתן ידי לעשות פוליטיזציה של הצבא. רוצים לדון בנושא בועדה לביקורת המדינה – אפשר לעשות זאת מיד לאחר הבחירות".

מופז הסביר כי הוא מתנגד להקמת וועדת חקירה ממלכתית: וועדות חקירה ממלכתיות במדינת ישראל עושים במקרי קיצון. אותם אנשים שדוחפים היום לוועדת חקירה ממלכתית בנושא הדוח הזה, התנגדו לועדת חקירה ממלכתית באסון הכרמל.

בנוגע לשאלה האם הוא ובוגי יעלון מתחרים על תפקיד שר הביטחון אמר מופז: "בנושא הביטחון יש לי את הניסיון הגדול ביותר. הייתי רמטכ"ל שר ביטחון וממונה על הדיאלוג האסטרטגי.אני מעריך את בוגי – הוא היה פקוד שלי. מיניתי אותו לאלוף פיקוד מרכז, והמלצתי עליו לתפקיד הרמטכ"ל. הוא אדם ראוי מאוד. העניין אינו אישי. יש בינינו הבדלים גדולים מאוד בתפיסות העולם. הוא נמצא ימינה מנתניהו בכל הקשור לנושאים המדיניים והביטחוניים". מופז הוסיף: "התופעה של הקיצוניים בממשלת נתניהו תוביל אותנו למציאות שלא תהיה ממנה דרך חזרה. נתניהו כבר הבטיח לתקוף באירן וצריך להיות מישהו במערכת שיילחץ על הבלמים וייצור את האיזונים הנכונים.

מופז התייחס לסיכוי לפריצת האינתיפאדה השלישית: "הסיבוב עם חמאס נמצא בפתח. התחזקות החמאס מחלחלת ליהודה ושומרון והאינתיפאדה השלישית בפתח – אני מזהה סימנים ראשונים של אינתיפאדה. אבל אפשר למנוע אותה על ידי חידוש המשא ומתן. לא מקובל עלי שרק אומרים שאי אפשר. קריטי למדינת ישראל להיכנס לתהליך המדיני. אסור שהסיבוב הבא יסתיים כמו עמוד ענן. יש לסיים אותו כמו שאני סיימתי את חומת מגן".

מופז התייחס בדבריו לתרגיל לבני של איחוד גוש המרכז:  "טוב שלא הייתי שם. הציבור בישראל מזהה ספינים וטריקים זה לא היה אמיתי ורציני אלא בשביל להשיג כותרת. הציבור מזהה את זה".

 

מבזקים

קובלנה על מפלגות ישראל

24/01/2013 מערכת יאללה-קדימה

הדג נחש בביצוע לשיר של מאיר אריאל. הכי עדכני שיכול להיות

 לתצוגה מורחבת