יאללה קדימה

  • ראשי
  • קדימה היום
  • חדשות
  • הרשמה
  • אימייל אדום

אולמרט מאשרר מחויבותו למופז

02/01/2013  מערכת יאללה-קדימה

הקדימאים רואים בראש הממשלה לשעבר המושיע האמיתי. בשעותיה הקשות ביותר של המפלגה כאשר סקרים מנבאים לה את סף אחוז החסימה אהוד אולמרט מתייצב ומבהיר את מחויבותו לקדימה ולעומד בראשה. מרגש.

חברים ואנשים ישרים נבחנים בשעה קשה ולא הייתה שעה קשה מזו למפלגת קדימה, כאשר סקרי הבחירות מנבאים לה את סף אחוז החסימה. לא מכבר ננטשה המפלגה ע"י העומדת בראשה רק משום שנעלבה על הפסדה הצורב לשאול מופז. ההסבר שלה לבריחה המבישה, מביש לא פחות : "מצביעי קדימה העדיפו אותי בשונה ממתפקדי קדימה". אם הנתון הזה היה ידוע לציפי מלכתחילה (והוא היה ידוע) מדוע לנהל קמפיין פריימריס ולקבל עליך את התמודדות בזירה הפנים מפלגתית כלגיטימית?

אלו הן שאלות קשות ונכונות ששואל עצמו היום כל קדימאי באשר הוא. הן נכונות משום שציפי לבני בעצמה שבה והביעה לאורך השנים שאט נפש מהניסיונות לפלג את המפלגה ולא משנה מה הרקע לו. הן קשות משום שיש בציבור הישראלי לא מעט מנדטים שמתעלמים בעקביות מההבטחות של לבני ומוכנים לתמוך בה כאילו לא כשלה נחרצות בתפקידה כיו"ר האופוזיציה.

וכך, על רקע תחושת חוסר הביטחון שאחזה ברוב הקדימאים, מתנשאת לה באופן מזהיר התגייסותו הטוטאלית של ראש הממשלה לשעבר ויו"ר קדימה לשעבר אהוד אולמרט למענה של קדימה ולמענו של שאול מופז. הדבר אינו מובן מאליו והוא מחמם את הלב.

רה"מ לשעבר אהוד אולמרט אמר גם היום במפגש עם ראשי רשויות בכפר המכביה : "דרושה לישראל נוכחות של מישהו שמילה שלו זו מילה, שהתחייבות שלו היא התחייבות. שיש בו יציבות, אמינות וגילוי אחריות. אני מכיר את כולם, ורק לאדם אחד יש את הביוגרפיה והיכולת שיש למופז."

יו"ר קדימה שאול מופז אמר בפתח הישיבה: אני נחוש להשפיע על עתידם של אזרחי ישראל. קדימה תשפיע בכנסת הבאה. איננו יכולים לעצום עיניים ולומר שאיננו רואים את המהלך המתהווה לנגד עיניינו המוביל למדינה דו לאומית. קדימה תמשיך להיאבק על מה שהיא מאמינה ותמשיך להשפיע על עתידה של ישראל." מופז הודה לרה"מ לשעבר אהוד אולמרט על תמיכתו ולכל ראשי הערים והרשויות שהגיעו לישיבה.

רה"מ אהוד אולמרט אמר בפתח דבריו: " מעולם לא עזבתי את קדימה ולא עלה בדעתי לעזוב את 'קדימה', המסר של 'קדימה' שתוקפו לא פג הוא חשוב וגורלי ביותר למדינת ישראל.יש לי אמון עצום בדרך שמפלגת 'קדימה מייצגת ובעומד בראשה.

אולמרט התייחס לנושא המדיני: מדינת ישראל עומדת בפני מידרון אדיר לגבי אופייה ועיצובה. במידה והזרמים והכוחות ייכנסו לממשלה הבאה נמצא את עצמינו עומדים בפינה נטולי אמצעים".

אולמרט פנה לנוכחים בחדר הישיבה: אני מרגיש כאן הרבה יותר נכון ואמיתי ולא מצועצע למרות שאני אוהב את שרית חדד אבל אין קשר בין השיר "אתה תותח" לבין האדם שאליו היא שרה אותו, אמר אולמרט "אנחנו שמים על השולחן סדר יום אמיתי וזה ההבדל בנינו לאחרים. כך קדימה נהגה ב-2006 וכך קדימה נוהגת היום".

בהתייחסו לראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אולמרט: "מדובר באדם שאינו יכול לקבל אף החלטה ולא ראוי להיות ראש ממשלה". אמר אולמרט והוסיף "אנו זקוקים לאנשים אמיתיים אחרי הבחירות. אנשים כמו מופז ונבחרת קדימה ולא כמו נשף המסכות המלאכותי שמנסים לייצר לקראת הבחירות במפלגות אחרות".
אולמרט התייחס גם למצב הכלכלי ולבור בתקציב המדינה: לממשלה לא היה אומץ להביא את תקציב 2013 להכרעה לפני הבחירות. מפלגת העבודה מבקשת להוסיף מיליארדים, האם מישהו מהם טרח להצביע על מקור מימון. זו חלטורה פופוליסטית והחלטה שאין בה שום אמון והיא מצביעה על חוסר ניסיון.

ראש הממשלה שמדבר עכשיו ועושה צ'ק ליסט על הישגי ממשלה שלמעשה אינם שלו אלא של ממשלה אחרת.
בהתייחסו למפלגת התנועה של ציפי לבני: אני שומע ש"התקווה תנצח את הפחד". זו אכן סיסמה יפה, ואני לא נגד סיסמאות. אבל מה התוכן המעשי מאחורי זה? אם יש מישהו שהוכיח כבר שהוא יודע לנצח את הפחד ברחובות ולהעניק ביטחון ותקווה לאזרחי ישראל הרי זהו מופז – רמטכ"ל חומת מגן והאיש שמיגר את האינתיפאדה השניה. שאול מופז הוכיח שהוא היחידי שיכול להסיר את הפחד בביטחון וכשזה יחלחל בתודעה של הציבור אנו נגיע להצלחה."

"דרושה נוכחות של מישהו שמילה שלו זו מילה" המשיך אולמרט: "שהתחייבות שלו היא התחייבות. שיש בו יציבות, אמינות וגילוי אחריות ואני אומר לכם אני מכיר את כולם, ורק לאדם אחד יש את הביוגרפיה והיכולת שיש למופז.

אתם יודעים מי עומד במספר 30 בליכוד? או 15 בעבודה? או 10 אצל ציפי לבני? אנ יודע מי עומד בראש קדימה – אדם שמביא תועלת גדולה למדינה לכן הרגשתי חובה להתייצב לצידו."

אולמרט אמר את הדברים בכינוס של ראשי ראשויות סגניהם וחברי מועצות מטעם קדימה שנערך במלון כפר המכביה. כ-20 ראשי ערים ומועצות מקומיות נכחו בישיבה שנועדה להיערך לקראת הבחירות הקרובות.


מבזקים

קובלנה על מפלגות ישראל

24/01/2013 מערכת יאללה-קדימה

הדג נחש בביצוע לשיר של מאיר אריאל. הכי עדכני שיכול להיות

 לתצוגה מורחבת