יאללה קדימה

  • ראשי
  • קדימה היום
  • חדשות
  • הרשמה
  • אימייל אדום

דווקא עכשיו, קדימה

31/12/2012  יוסי ברזילי

כן. דווקא כעת דווקא עכשיו ואני גאה בכך. אני מאמין בדרכה של קדימה ובשאול מופז העומד בראשה. אני מאמין בדרכה של קדימה. אני חלק מקדימה ואין שום מקום אחר על המפה הפוליטית המייצג יותר נכון ויותר טוב את מה שאני מאמין בו שנכון וטוב הוא למדינת ישראל.

כן דווקא כעת דווקא עכשיו אני מאמין בקדימה. עכשיו צריך לאסוף את כל הכוחות ולהאמין שהכול אפשרי. לתמוך במפלגה שסקרים מנבאים לה טובות זו כנראה חולשה אנושית נפוצה. לתמוך בה למרות הסקרים, מראה על אמונה בצדקת הדרך ועל עוצמה פנימית.
את כל חייו השקיע מופז בביטחונה של מדינת ישראל. הוא התקדם בשרשרת הפיקוד עד שהגיע להיות ראש המטה הכללי של צבא הגנה לישראל. העוצמה והכישורים הנדרשים להשגת יעד זה מוערכים על ידי כל אחד ואחד מאזרחיה של מדינת ישראל. מופז כיהן כשר הביטחון של אריאל שרון והיה אחד האנשים הקרובים והמוערכים ביותר בסביבתו.
דרכו של מופז, מאז עלייתו לארץ כשהוא נער צעיר ועד היום הזה ממש, רצופה בניצחונות שהושגו כנגד כל הסיכויים. דרכו וחייו הם מודל לחיקוי. לכל אחד מאתנו ולילדינו.
הנחישות, הרצון, ההתמדה, החריצות ושיקול הדעת, הם שפילסו את דרכו ארוכת השנים. ראוי לזכור גם, כי כבר אין הרבה פוליטיקאים מהזן הזה. מופז אדם חם, צנוע, ישר, איש משפחה. שני בניו משרתים בצה"ל ביחידות מובחרות.
שאול מופז נבחר בידי עשרות אלפי חברי קדימה ברוב עצום, בגלל שהם הכירו אותו. הם ידעו היטב מי הוא ומה הוא.
ציפי לבני הודחה על ידי עשרות אלפי חברי קדימה המכירים אותה היטב. הם יודעים מי היא ומה היא לא שווה. מצביעים עבורה בסקרים בגלל שלא מכירים אותה. מסרבים ללמוד מניסיונם של אחרים.
יאיר לפיד חסר כישורים וניסיון לחלוטין. חוץ אולי מלכתוב טור נחמד בעיתון.
שלי יחימוביץ לא ניהלה שום דבר אף פעם.
שאול מופז בעל כישורים וניסיון עצומים. הוא היה מפקד צבא הגנה לישראל. הגוף הגדול המורכב והחשוב ביותר במדינת ישראל וזאת במשך שנים רבות. מופז הוא שר הביטחון שהדביר את הטרור וכבש מחדש את יהודה ושומרון.
ומנגד, אזרחי ישראל מהמרים על עתיד מדינתם כמו היה זה משחק ריאליטי. מודליסטים וסלבריטאים העומדים בראש מפלגות, חסרי כל ניסיון וכישורים, נבחרים בסקרים לשרים בכירים.
תעודת עניות היא לחברה בישראל החיה במציאות מדומה שטוותה לעצמה. קלות דעת וטיפשות היא להעדיף עיתונאי אחד קטן, גברת שכשלה למרות כל הסיכויים, וגברת אחרת חסרת ניסיון לחלוטין. הציבור בוחר את נבחריו כמו הייתה זו תכנית ריאליטי, וכל מה שיש להם לומר זה טיעון מגוחך על כך ששאול מופז זגזג.
קצרי רואי אומרים שמופז טעה שנכנס לממשלת נתניהו זמן קצר לאחר שכינה את ראש הממשלה שקרן. את זה שנתניהו שקרן יודע כל ילד, ויש אף גדולים המעידים שהוא שקרן פתולוגי.
אבל מופז לא נתן לזה לעצור אותו. בנחישות המאפיינת אותו ביקש לקדם את המטרות החשובות הבוערות בעצמותיו. טובתה של מדינת ישראל בלבד בראש מעייניו. הוא ידע את הכוח העצום הגלום בעשרים ושמונה חברי הכנסת של קדימה שכעת סוף סוף היה בידיו לאחר שזכה בראשות קדימה. הוא ידע שנותרו רק שנה וחצי עד בחירות הבאות. הזמן קצר והעבודה מרובה. המטרות שהציב לעצמו הם אלה העומדות על הפרק במערכת הבחירות הנוכחית.
מופז נכנס לממשלת נתניהו לא בגלל שחיפש לעצמו כיבודים וטובות הנאה. הוא לא בא ליהנות ממנעמי השלטון - לא לעצמו ולא לחבריו. הוא לא מינה, אף לא חבר כנסת אחד מטעם קדימה לממשלת נתניהו. הוא בחר להיות שר בלי תיק בממשלה מנופחת להחריד שלא ידעה ולא הייתה מסוגלת לקבל החלטות כלשהן בכל ארבעת שנות שלטונה.
שאול מופז בחר להיות שר בלי תיק. קידום המטרות שבחר היה התיק שלו.
ראו מה קורה היום
א. שוויון בנטל וגיוס החרדים. ראו מה קורה היום. ממשלת ישראל החליטה לגייס חרדים לפי מכסות במקום לקבוע מכסות סבירות הפוטרים חרדים משירות בצבא. ממשלת ישראל מאפשרת הזרמת מאות מיליוני ₪ לבחורי הישיבות למרות שפקע תוקף הפטור שלהם בשל ביטול חוק טל. נתניהו ממשיך לשקר לציבור שבקדנציה הבאה הוא יביא לשוויון צודק בנטל העבודה והגיוס לצה"ל. נתניהו לא יעשה דבר שיפגע בברית הלא קדושה שלו עם המפלגות החרדיות, וכולם יודעים את זה.
ב. שינוי שיטת הממשל בישראל. התיקון החשוב ביותר שמדינת ישראל זקוקה לו. ראו מה קורה היום. חוסר משילות וחוסר יכולת לחוקק חוקים המטיבים עם הרוב החילוני הגדול של מדינת ישראל. וכאן יש להודות, טעתה קדימה בכך שצריכה הייתה לשנות את שיטת הממשל לפני הטיפול בגיוס החרדים. צריך היה לטפל במחלה עצמה ורק אחר כך בסימפטומים שלה. שיטת הממשל היא החולה הרעה, חוסר השוויון הוא הסימפטום. צריך היה לשחרר את נתניהו מהיחסים האסורים עם המפלגות החרדיות, לפני שפוגעים במערכת יחסים זו.
ג. קיצוצי התקציב של שנת 2013, ראו מה קורה היום. מחצית משנת 2013 תהיה שנה ללא תקציב. לאחר מכן צפוי קיצוץ כואב מאד של 15 מיליארד ₪ בתקציב המדינה, כלומר, בשכבות הביניים והשכבות החלשות. מופז רצה להיות להשפיע כדי למנוע פגיעה בשכבות החלשות, שהן אלה שתמיד משלמות את המחיר.
ד. הישגיהם של הפלשתינים בזירה המדינית משקפים את כישלונה המהדהד של ממשלת נתניהו. ראו מה קורה היום. הפלשתינים קבלו זכות להגיש תביעות כנגד ממשלת ישראל על כל פעולה שהיא מבצעת בשטחי ששים ושבע לרבות במזרח ירושלים. מדינות אירופה מאיימות לנקוט בהליכים כלכליים נגד ממשלת ישראל אם זו תממש את איומיה לבנות בשטחי יהודה ושומרון כפי שאושרו על ידי נתניהו לאחרונה. ישראל מסתכסכת עם ידידותיה הטובות ביותר בשל יהירותה וטיפשותה. בנימין נתניהו כרגיל ממשיך לשקר ומבטיח למתנחלים הרים וגבעות. הוא מבטיח מתוך ידיעה ברורה שהוא לא מתכוון לעשות זאת. הציבור כבר למדנו אוכל כל מה שנתניהו מאכיל אותו ועוד אומר שזה טעים.
הבית היהודי מוכן שתקום מדינה פלשתינית על ארבעים אחוז משטחי יהודה ושומרון. נתניהו, אם הייתה לו קואליציה שפויה, כנראה היה חותם על שמונים אחוזים מהשטח. ואילו מופז, מוכן שישראל תצהיר כבר היום, שהמדינה הפלשתינית שתקום תכלול תשעים אחוז משטחי יהודה ושומרון, ועוד עשרה חילופי שטחים תמורת גושי ההתיישבות הגדולים שיישארו בריבונות ישראל.
באחוזים ההבדלים אינם גדולים. אבל הסיכויים של נתניהו והבית היהודי הם אפסיים ומדינת ישראל תשלם על התעקשותם מחיר כבד כשהעולם יכפה עלינו הסדר כלשהו.
התוכנית המדינית של מופז היא בעלת הסיכויים היחידה לעבור והיא קבלה תמיכה ממדינות בעולם כאשר הוצגה בפניהם. תכנית זו תשמור על האינטרסים הביטחוניים והמדיניים של מדינת ישראל בטווח המידי ובטווח הארוך. מדינת ישראל צריכה להוביל מהלכים. לא להיות מובלת לתוכם.
כן. רק לשאול מופז תפיסת עולם וכישורים מתאימים להוביל את מדינת ישראל לשלום ובטחון. לקדימה יש דרך. בקדימה יש שכל ישר. כן. אני בקדימה דווקא בשעה קשה זו ואני גאה על כך. אני בקדימה כי אני מאמין בדרכה ובשאול מופז המוביל בדרך זו.

תודה וברכה,

ברזילי יוסי
חבר מועצת קדימה

מבזקים

קובלנה על מפלגות ישראל

24/01/2013 מערכת יאללה-קדימה

הדג נחש בביצוע לשיר של מאיר אריאל. הכי עדכני שיכול להיות

 לתצוגה מורחבת