יאללה קדימה

  • ראשי
  • קדימה היום
  • חדשות
  • הרשמה
  • אימייל אדום

למה כולם מפחדים מפרץ?

26/12/2012  מערכת יאללה-קדימה

בעוד ציפי לבני דוהרת קדימה מאולפן חדשות אחד למשנהו, אנשיה חוששים מאוד מהמתרחש במנגנון המתהווה במפלגת "התנועה". אנשיה של לבני מסתכלים בעיניים כלות איך פרץ ואנשיו כובשים כל שטח וג'וב וחוששים מהבאות.

השותפות בין עמיר פרץ לציפי לבני אינה הראשונה להרים גבה במערכת הפוליטית. חיבורים אד-הוק לצרכי בחירות מוכרים היטב במחוזותינו, אלא שהתכלית לשמה נוצרו חיבורים כאלה נועדה בדרך כלל להטיב עם הוגה החיבור. במקרה של ציפי לבני, חוששים תומכיה הרבים, שמהחיבור הזה רק אחד הולך להרוויח ושניים - ציפי ו"התנועה" - הולכים להפסיד. 

לאנשי ציפי לבני יש בסיס מוצק לחשש. לעמיר פרץ היסטוריה של אקטיביזם מנגנוני ומדוע שהטבע הפוליטי שלו ישתנה דווקא עכשיו אחרי עשרות שנים של פעילות מפלגתית רוויה במניפולציות, ומפקדי ארגזים שיצרו במפלגת העבודה את אותם העיוותים שבגללם פרשה ציפי לבני מקדימה. אדרבא, אליבא אנשי לבני זה בדיוק מה שזיהה עמיר פרץ במפלגה התמימה ובראשה יושבת ראש שכבר הוכיחה ריחוק ורפיסות בניהול בפועל של מפלגה גדולה.  מה נוח יותר מאשר לחבור למפלגה נטולת מוסדות, נטולת גוף בוחר, להיתפס כמעין מושיע שאמור להביא לה את השטח העממי ועל הדרך לשלוח זרועות אל עטיני המנגנון ולתקוע מסמרות.

"בסיפור של עמיר פרץ וציפי לבני, לא צריך אפילו סטטיסטיקה" אומר פעיל תומך לבני. "זה חד משמעית שעמיר יחבל לנו במפלגה. הוא יוציא את לבני קרה ומנוכרת, הוא יטען שלא באמת שיתפה אותו, שמלכתחילה הרגיש ברמזים אבל היה נכון להתפשר ולהתגמש 'רק למען התהליך המדיני'. זה יהיה לתפוס אותה במקום רגיש, כי לבני לא תוכל לטעון שוב לתמימות ולרצון לעסוק בעיקר ולא בתפל. זו היא שבחרה לצרף את עמיר פרץ למפלגתה, הוא לבד לא יכול היה להיכנס לכאן".

במיוחד חוששים אנשי לבני מהיום שלאחר הבחירות הכלליות. הסבירות שבנימין נתניהו ירכיב ממשלה גבוהה ביותר. האופוזיציה היא כידוע מקום קשה ולא מתגמל. מה תשיג ציפי לבני עם 9 המנדטים החזויים לה, שלא השיגה ב-28 המנדטים? כיצד תקרין שליטה על רשימת התנועה לכנסת, רשימה שיש בה לא פחות כוכבים עצמאים מאלו שהיו ברשימת קדימה לכנסת?  אם לבני תעמוד בסירובה להיכנס לממשלת נתניהו איזו חותם תותיר? מניסיון, קל מאוד לריב במציאות שכזאת, עמיר פרץ שלא יוכל לחזור עוד למפלגת העבודה יישאף לעמדת הובלה. מי תעמוד בדרכו ובמי הוא ייאלץ להילחם? נכון, ציפי לבני.
 

  • היחסים בצמרת "התנועה" ללא דופי [בייחוד למי שכבר חווה יחסים ב"קדימה"].
    ישראל פנחסי(27/12/2012)
    סגור X ההתרעה אינה נראית רצינית, חלק מהאנשים הם בוגרי מערכת היחסים בקדימה של פעם. חוויה מחסנת ומחשלת. מהתרשמות אישית שלי, אני ממליץ לכותב המודאג מכל הלב, אנא הסר דאגה מליבך. מדאיג אותי יותר שקדימה שכתנועה אחראית יותר מכל גוף אחר למצב נבחרי המרכז אינה מצליחה אפילו לעבור את מגבלת % החסימה. ואילו ציפי נהנית עדיין משום מה מתמיכה ציבורית הגדולה במאות אלפי אחוזים. ממצב גוש המרכז על כולנו לדאוג, ולא מעמיר פרץ, שעדיין מחזיק בנקודות זכות לא מעטות.

מבזקים

קובלנה על מפלגות ישראל

24/01/2013 מערכת יאללה-קדימה

הדג נחש בביצוע לשיר של מאיר אריאל. הכי עדכני שיכול להיות

 לתצוגה מורחבת