יאללה קדימה

  • ראשי
  • קדימה היום
  • חדשות
  • הרשמה
  • אימייל אדום

שלא מטעמים אלקטוראלים..

22/12/2012  מאמר אורח

קראתי את דברי ידידי ישראל פנחסי על כך שקדימה נמצאת על גבול החסימה. האם די בנתון הזה להכשיר הצבעה לציפי לבני או ליאיר לפיד? אני לא חושב כך.
[אורן אבוטבול]

בימים האחרונים אני קורא יותר ויותר אנשי מרכז שמחשיבים את מצבה הרעוע של קדימה בסקרים כפקטור בקבלת ההחלטה האם להצביע למפלגת מרכז אחת ולא לאחרת. מבלי משים לב אנחנו מוותרים על הכוח המוסרי שלנו לטובת חוק העדר כך שיחול גם עלינו. העובדה שבסקרים אחדים קדימה מקבלת מנדטים בודדים ובאחרים כלל לא עוברת את אחוז החסימה משקפת בדיוק התלבטות של עשרות אלפים, סביר להניח אנשי קדימה בעבר, אם לשמור על קדימה או לצאת לדרך חדשה. אם כל אחד מהם היה עושה בחירה מוסרית ולא בחירה משיקולים הסתברות של חציית אחוז החסימה ברור שהיה מעדיף את קדימה ושאול מופז על פניה של התנועה של ציפי לבני.

באופן אישי אני חושב שהצעד אותו עשתה ציפי לבני הוא בלתי ראוי. זה שהיא מקבלת 9 מנדטים אחרי שהרכיבה רשימה מוזרה ביותר לא הופך אותה לצודקת או מוסרית יותר. על סוגיות מהותיות בהרבה מנהיגי מפלגות שכיבדו אותנו ואת עצמם לא הרשו לעצמם לירוק לבאר ממנה שתו ועל בוחרי המפלגה שאך לפני ארבע שנים נתנו העניקו ללבני הזדמנות להוביל את קדימה.

הסיבות הטובות מדוע ציפי לבני לא ראויה להנהיג שחוקות כבר. היא טעתה בגדול כשלא הרכיבה ממשלה בתקופת אהוד אולמרט, היא נכשלה להרכיב ממשלה אחרי הבחירות וגם לא נתנה הזדמנות מצוינת להשפיע על מדינת ישראל כחברה שווה בממשלת אחדות. אחרי כל זה לא פלא שהיא נכשלה בתוך מפלגתה שלה שהשיגה בבחירות 28 מנדטים. ומה תעשה ציפי לבני עם 9 מנדטים בכנסת החדשה לבוא?

אם אתם מחפשים מנהיגה אישה אז תצביעו לשלי יחימוביץ'. היא הרבה יותר עקבית ורצינית מציפי לבני. אם אתם מאמינים ליאיר לפיד שרשימתו די מזכירה את רשימתה של ציפי לבני אז תצביעו לו - ולו רק משום שלא נכשל כמו ציפי לבני. אבל יש עוד אופציה, לא בדיוק רעננה ומבריקה, אבל במבחן המוסרי בהחלט עולה על היתר - זאת קדימה. ואגב אם לא הייתה קדימה לא הייתי מצביע בכלל בבחירות האלה.  • אבל,,הבחירות הן עסק רציני מידי, לא כך?
    ישראל פנחסי(23/12/2012)
    סגור X כאשר אמנון ליפקין שחק נפרד בשעותיו האחרונות מאהוד אולמרט הוא הביע חשש לעתיד המדינה. בעקר בגלל דרכם הנלוזה של האוחזים בנטל. הליכוד כיום מתחרה בימין הקיצוני, במידת הנזק שעוד אפשר לגרום לכולנו. מצבו של הגוש המרכזי בכי רע. ברירת המחדל של כל המפקפקים לא יכולה להיות אחרת, להמשיך ולתקוף את ציפי לבני ע"כ שלא נכנעה לסחטנות, ועקב כך לא הרכיבה ממשלה שגוי מכל הבחינות. לאחר שציפי לא הרכיבה ממשלה בפעם הראשונה, היא זכתה באמון מלא של הציבור, האם נשכח הדבר, קדימה בהובלת יחיד של ציפי ניצחה את הבחירות. וגם לאחר מכן לא נכנעה לסחטנות של אילו שמייצגים השתמטות וחיים ע"ח הציבור התורם. גם לאחר "כישלונה" השני כביכול של ציפי אישרו כל סקרי דעת הקהל שהציבור ממשיך לתמוך בהנהגתה. חשוב מאד לשוב ולהזכיר שהתמיכה לציפי הגיעה מהציבור הרחב של מאות אלפי המצביעים, בניגוד לעשרות אלפי המתפקדים לקדימה שחלקם אפילו לא הצביע עבורה בקלפי. מהיום שבו שזכתה ציפי בבחירות חתרו תחתה, והיא טעתה לכן בכך שהציבה את מופז במקום השני ללא התמודדות, ובכך שלא טיפלה בנוקשות בחבורה שניסתה לגנוב מנדטים [כולם תומכי מופז] וגם בכך שבניגוד לתקנון, הסכימה להקדמת הפריימריז. והשאר היסטוריה. נכון שעם 9 מנדטים אי אפשר לתרום הרבה. אבל כרגע קדימה נמחקה, ואסור להימנע מהצבעה. לפי החוק הקולות שלא עברו את % החסימה מושלכים לפח הזבל. אז זה לא הזמן להתחשבנות וצריך להחליט. אני רק מבקשלכו להצביע, זה לא זמן להתחשבנות. ואל תבזבזו את קולכם. כל הקוראים מספיק מבוגרים להחליט בעד מי. אבל בשום אופן לא לבזבז את הקול. כי בזבוז כמוהו כהימנעות מהצבעה

מבזקים

קובלנה על מפלגות ישראל

24/01/2013 מערכת יאללה-קדימה

הדג נחש בביצוע לשיר של מאיר אריאל. הכי עדכני שיכול להיות

 לתצוגה מורחבת