יאללה קדימה

  • ראשי
  • קדימה היום
  • חדשות
  • הרשמה
  • אימייל אדום

איוולת להצביע לציפי לבני

20/12/2012  מאמר אורח

נמניתי על תומכיה הגדולים, גם כאשר נכשלה פעם אחר פעם, אפילו לאחרונה חשבתי להצטרף אליה ל"התנועה" והייתי בין האחרונים להתעשת : היא עבדה על כולנו.
רן שריג

הסיבה היחידה שאנשים מקדימה עוד הולכים עם ציפי לבני זה מהסיבה שהיא מצליחה להביא את מעט המנדטים שמפלגת קדימה נדמה ואיבדה לחלוטין. ההליכה אחרי ציפי לבני כדי להתממש חייבת להיות נטולת ערכים אמיתיים. סיסמאות יש למכביר.

מה בין משנתה החברתית-כלכלית הימנית של ציפי לבני ובין משנתו השמאלית של עמיר פרץ? כיצד מתיישבת הכרזותיה של ציפי לבני לאחרונה בדבר היותה מרכז-ימין ומדיני ובין רצונם של עמיר פרץ ועמרם מצנע להתעטף בדגל שהוא שמאל ציוני מובהק. מה בין אלה ובין אלעזר שטרן שקיבל מציפי לבני חופש הצבעה בנושאים מדיניים וביטחוניים? אם נצרף את מאיר שטרית לרשימה נגלה שכפול ניגודים נופים: שטרית הוא קוטבי מרכז-שמאלה בתחום המדיני מאלעזר שטרן וקוטבי ביחס לפרץ ומצנע בתחומים החברתיים הכלכליים. שום דבר לא מתחבר. שום דבר לא התחבר.

השילובים ההזויים ב"התנועה" של ציפי לבני מלמדים על הידרדרות אפילו בקווים האדומים של לבני עצמה. ציפי, כזכור, סירבה עת שימשה כיו"ר קדימה בכנסת היוצאת להכיר בזכותם של חברי סיעתה לדעה שונה בנושאים שנמצאים בקונצנזוס גדול בהשוואה לפערים הגדולים שאפשר למצוא בינה ובין עמיר פרץ, עמרם מצנע, אלעזר שטרן ומאיר שטרית. מישהו מתומכיה זוכר את קריאתה שהופרה למשמעת סיעתית  בחקיקה על רמת הגולן, בהטבות המס, בסוגיות על מעמד ירושלים ובשאלת נאום בר אילן של נתניהו? אזכיר למי ששכח : לבני התנגדה לכך שבחלק מהנושאים המדיניים חברי קדימה צידדו דווקא בעמדות הקואליציה ואילו עתה כדי לאסוף אליה לוזרים מהשמאל והימין בתקווה לגייס עוד כמה מנדטים היא מוכנה לשוב ולהקים את סופרמרקט הרעיונות הפוליטי תחת מותג גנרי חדש - "התנועה".

לא שאין אופורטוניזם בקדימה, בליכוד או ב"יש עתיד" אלא שהגילויים שם אינם מתקרבים אפילו למה שמתחולל בימים אלו ב"התנועה". שלמה מולה איים לחשוף את "האמת הערומה" אם שיבוצו במקום ה-12 לא ישונה לאלתר. האיום עשה את שלו. לבני שיבצה אותו במקום ה-8.  אני פונה לאלו ששוקלים להצביע לציפי לבני ושואל אותם : מה היא אותה אמת ערומה ששלמה מולה הבטיח לחשוף? ואם אין כזאת, מדוע טען שיש כזאת? ואם טען ושיקר ויתברר שאין כזאת, מדוע לבני נעתרה לאיומיו ואכן תיקנה את שיבוצו ברשימה לכנסת?

נשמע לכם מוזר? קראו והפנימו את מה שכותב קבלן קולות מהמגזר הדרוזי מר קופטאן חלבי. העין קוראת והדעת אינה סובלת. כמה גדולה יכולה להיות הצביעות  והאטימות של אנשי ציפי לבני? הבנאדם משובץ ברשימה שלה! היא מינתה אותו! היא שיבצה אותו! הוא היה קבלן קולות! הוא התאכזב ששובץ במקום לא ריאלי ומאותו השלב החל מגדף, מנאץ ומאיים לבוא חשבון ולחסל פוליטית את ציפי לבני.

את אף אחד בסביבתה של ציפי לבני זה לא מעניין. הם סובלניים לצביעות, לשקר, לפוליטיקת הלכלוכים כשכל אלו מתנהלים בבית הפוליטי של ציפי לבני. עם כל השאר הם מגלים בררנות וקטנוניות מופלגת. "התנועה" לא הביאה שום פוליטיקה חדשה. אותו הזבל בשינוי אדרת.

איני יכול לקבל את העיוורון הזה אבל אני בהחלט מבין אותו. לולא המהלכים האחרונים של ציפי לבני והאופן בו הוקמה "התנועה" שהיא באמת תנועה מגונה, הייתי ממשיך להימנות על תומכיה של ציפי לבני. הייתי עיוור בעצמי, הייתי מלא ביקורת על כל מבקריה של ציפי לבני ובכלל זה גם כלפי האתר הזה. המאמר הזה הוא סוג של הכאה על חטא. כמו רבים אחרים הפכתי להיות עבד פייסבוק ומליץ יושר על כל מי שהעז לפתוח את הפה על ציפי לבני. יצאתי מהסרט הזה, אני כאן להעביר את המסר הזה, בתקווה שגם אתם תצאו מהסרט הזה.

במציאות הפוליטית של ישראל אף אחד לא נקי ואף אחד אינו מושלם. הבעיה המיוחדת של ציפי לבני ומפלגתה החדשה שהיא מעדיפה להמשיך ולהישאר בהכחשה טוטאלית. אין פוליטיקה אחרת, אין ולא הייתה. אולי בעתיד תהייה אבל היא גם לא באופק וציפי לבני היא בוודאי לא המבשרת שלה. הפוליטיקה האחרת היה אחלה ספין להסיט את הדיון מהנושאים האידיאולוגיים הבוערים. לקדימה בהנהגתה לא הייתה כל אמירה אידיאולוגית, וגם ל"התנועה" בהובלתה אין כל אמירה. לומר שאתה מניף את "הדגל המדיני" זו עוד פלצנות מאותו הכלום. זה בדיוק כמו לומר "התנועה". התנועה לאן? הדגל המדיני, עם מי? לאיפה? הדגל של אלעזר שטרן? הדגל של עמיר פרץ שלא סובל את עמרם מצנע, ושניהם ממש לא שותפים להשקפת עולמו של מאיר שטרית?  חמישייה הזויה עם מנהיגה רהוטה במילים יפות אך חסרי תוכן אמיתי.

קדימה בהנהגת מופז נותרה בעיני בחירה טובה, לא מושלמת, אבל עדיפה By far על ציפי לבני והאפיזודה החדשה שלה.


  • ממש משכנע, אבל יותר טוב להצביע ישירות לפח הזבל
    ישראל פנחסי(22/12/2012)
    סגור X קראתי בעיון רב, אני כמובן מכבד מאד את זכותו של כל הוגה להביע את דעתו, אבל אני חוזר ותוהה לעצמי; נניח שאשתכנע מהנימוקים, ואסכים שלהצביע עבור ציפי זו איוולת, ושמוטב במקום זאת להצביע עבור קדימה. אבל,,,,, לפי 99% מהסקרים קדימה אינה עוברת את % החסימה. האם עלי להתעלם מכך, ולהתלבש יפה לקחת את תעודת הזהות, להגיע לקלפי, לעבור שם את ה"ויה דולורוזה" הססגונית של דוחפי הפתקים והתמונות, לעמוד בסבלנות בתור ולהצביע עבור מפלגה שכל הסיכויים לא תעבור את אחוז החסימה. האם לא יהיה פשוט ומכובד יותר לקחתבבית את הפתק המומלץ , ושלשל יותר ישר לפח האשפה. נראה לי שהכותב החביב לא למד את החוק? שם נאמר שכל קולותיהם שלהמצביעים עבור מפלגות שאינן עוברות את % החסימה אינם נלקחים בחשבון. ומה שחלילה עלול לקרות בבחירות לקדימה כבר נצפה לצערי כאמור ב99% מהסקרים.

מבזקים

קובלנה על מפלגות ישראל

24/01/2013 מערכת יאללה-קדימה

הדג נחש בביצוע לשיר של מאיר אריאל. הכי עדכני שיכול להיות

 לתצוגה מורחבת