יאללה קדימה

  • ראשי
  • קדימה היום
  • חדשות
  • הרשמה
  • אימייל אדום

ומה לבני תעשה בקדנציה הבאה?

16/12/2012  ואדים פלדמן

לא ברור למה בכלל ציפי לבני מתמודדת בבחירות. הרי ברור שמה שלא עשתה עם 28 ח"כים בטח שלא תעשה עם תשעה. חוץ מזה כשהיא לא תהיה לא שרה, לא יו"ר האופוזיציה ולא בתפקיד משמעותי, לבני כנראה פשוט תפרוש.

תרשמו מה שאני אומר, ציפי לבני לא תעמוד בראש "התנועה" בעוד ארבע שנים. למה? כי ציפי לבני הוכיחה לכולנו כמה דברים בשנים האחרונות.כל הדברים האלו מביאים למסקנה הברורה והפשוטה שאין סיכוי שלבני תהיה מוכנה ומסוגלת לעשות עוד ארבע שנים כח"כית ממוצעת מינוס, בלי תקשורת, בלי כותרות, בלי לפגוש את מדונה ובלי עבודת חקיקה ועבודת כנסת - כי ממילא היא לא מסוגלת לעבודה כזו.

א. לבני לא מסוגלת להנהיג:
אם אחרי שהייתה שרת החוץ וממלאת מקום ראש הממשלה לבני לא הצליחה להחליף את אולמרט (אחרי תרגיל מסריח) היא לא מסוגלת ליצור קואליציות בכנסת. אם כשעמדה בראש המפלגה עם התקנון הכי דרקוני ונוקשה בכנסת (אחרי ישראל ביתנו) היא לא הצליחה לשמור על מעמדה כראש המפלגה ועל שלמות המפלגה ברור שהיא לא מסוגלת להנהיג. ואם כיו"ר אופוזיציה מול ממשלה רעה וגרועה, מול ראש ממשלה עלוב ולחיץ ועם מחאה חברתית המונית היא לא הצליחה להיות אלטרנטיבה - היא בוודאי לא מסוגלת להנהיג. כך שלא ברור איזו מנהיגה חדשה ומשמעותית אנחנו נראה בקדנציה הבאה.

ב. לבני חסרת צניעות הכרחית לנבחר ציבור:
אומרים שנבחרי ציבור יהירים ורודפי תקשורת, זה נכון, אבל צריך גם צניעות מספקת להיות קצת בצל, לא תמיד לרדוף אחרי התקשורת ולא תמיד להיות מספר אחת. בקדנציה הבאה לבני לא תהיה ראש הממשלה (זה ברור), לא תהיה שרה בממשלה (כפי שהיא בעצמה אומרת) ולא תעמוד בראש האופוזיציה (את זה תעשה יחימוביץ'). אז היא תהיה סתם עוד יו"רית של מפלגה קטנה וזניחה, שבה כל הח"כים רק מנסים למצב את עצמם כמו שצריך לקראת הבחירות הבאות. לא מי יודע מה מרשים. לא משהו שהיא תהיה מסוגלת לעמוד בו.

ג. לבני פולטיקאית גרועה:
תשכחו מהשטויות שאמרו לכם שלבני לא עושה פוליטיקה. היא עושה ועושה ועושה, היא שילמה לפעילים, בזבזה כספי ציבור, הלכה לבר מצוות ועשתה מפקדים - היא פשוט עשתה את זה גרוע. מה שאומר שבכנסת הבאה עמיר פרץ ואולי גם אחרים ילמדו אותה לקח או שניים, יערבבו אותה וכנראה שיקחו לה את המפלגה מהידיים. הרי להנהיג היא לא תנהיג, ולעשות משהו משמעותי היא לא תעשה.

ד. לבני לא מסוגלת להיות מס' 2:
כך שאחרי שידיחו אותה מראשות "התנועה" היא תפרוש מהכנסת. בתקווה שהפעם זה יהיה לנצח. לבני גם הייתה שרה חסרת השפעה וחברת כנסת שלא העבירה אף חוק והציעה אולי חוק או שניים שלא עברו - ככה שגם מחוקקת היא לא תשאר בכנסת.

המסקנה: לקראת הבחירות הבאות לבני לא תהיה בכנסת. אולי היא שוב תפסיד את ראשות המפלגה ותנסה להקים תנועה חדשה. לא מופרך. סך הכל גם מהטעויות שלה בקדימה היא לא הסכימה ללמוד דבר.

מבזקים

קובלנה על מפלגות ישראל

24/01/2013 מערכת יאללה-קדימה

הדג נחש בביצוע לשיר של מאיר אריאל. הכי עדכני שיכול להיות

 לתצוגה מורחבת