יאללה קדימה

  • ראשי
  • קדימה היום
  • חדשות
  • הרשמה
  • אימייל אדום

גם מנשה רז מאוכזב מציפי לבני

13/12/2012  מערכת יאללה-קדימה

העיתונאי מנשה רז פרש מרשות השידור כדי להשתלב במערכת הפוליטית. חלומו הגדול היה להשתלב בקדימה בראשות לבני, אך היא קודם הפסידה בפריימריז לראשות קדימה ואח"כ פרשה מקדימה והראתה לרז את חוסר עניינה בו. בתגובה פרסם לפני ימים אחדים מנשה רז את הטקסט העוקצני והביקורתי הזה. למרות שאיננו נוקב בשמות - קשה שלא להבין כי כוונתו הישירה היא אל ציפי לבני.

מפרט ומילון מונחים למי שעיסוקה/עיסוקו, פוליטיקה.
יושר:
למי שנוכח(ת), יש לומר: את או אתה, שמש העמים! אין עליך! את מי שלא נוכח(ת), אפשר להשמיץ: תקלה, משהו מוזר - לא בסדר כזה, מביך - הטיפשות בהתגלמותה, אגו נפוח, בושה. יש לזכור: חל איסור חמור, להוריד את החיוך מהפה, לך תדע(י), מתי ולמה תצטרך(י)... אותה או אותו.

ניקיון:
הצוות, האסטרטג ואיש השיווק ויחסי הציבור, המליצו לחזור על המילה הזו כמה שיותר פעמים...עד שתיוחס לך, תידבק אליך. מיסיס או מיסטר, קלין – למרות הריח הציני משהו, השם הזה משאיר משקעים חיוביים.... ניקיון זה עניין יחסי. נתון להרבה פירושים. מניקיון פסח של עקרת הבית עד למנקה הארובות (ניקיון...) שחוזר הביתה עם בגדים מטונפים.

פוליטיקה אחרת:
אין חיה כזו! נו, באמת. מי המציא את המושג ההזוי הזה? למי שמתעקש, שיחפש בין חברות וחברי להקת הבלט המלכותי של מיקרונזיה. הלו, כדורגל לא משחקים בחוקים של כדורסל - קאפיש???

ערכים:
לא, זה לא השער היציג של הדולר, היורו או הין היפני. ערכים זה אוסף של מילים מציקות ומטרידות. אם אין ברירה, אם נלחצים אל הקיר ונוצר הצורך להשתמש במילה הזו, צריך להרים את הקול, לעלות לטונים גבוהים, כך שבעוצמות כאלה, קטן הסיכוי שאיזה אידיוט ינסה לשאול שאלות...

נאמנות:
תוכנת הכתיבה במחשב אמורה לשים מתחת למילה הזו, קו אדום. שגיאה! אין מילה כזו בשפה שלנו.

לויאליות:
את מרבית האנרגיה עליך להשקיע באלה שיורקים ו/או מקיאים עליך. היתר, אלה שמכירים את המילה הזו מהבית, סתם סמרטוטים. נא להפנים את הכלל: מי שלא יצליח למחוק מהזיכרון שלו את המילה הזו, לא יתקבל למועדון.

עקביות:
רגל פה, רגל שם. ככה וככה, כן ולא, זיג וזג, - ועוד פעם... אתמול: שערורייה! בושה לדמוקרטיה! ביזיון! היום: תכנית עבודה... הציבור שוכח. הציבור מטומטם...
כל דמיון לדמויות מהמציאות שלנו, לא! מקרי בהחלט.
to be continued – המשך יבוא.

  • מנשה, נהנתי למקרא דבריך, אשמח לשמוע את הגדרתך גם למושג דמוקרטיה, ומושגים אחרים. מעבר לזה אני מציע
    יעקב רוטשילד(13/12/2012)
    סגור X לך לכתוב בזה את הספר "מילון המונחים של הפוליטקה והאגו בישראל" אפשר גם להכניס מונחים של ישראלים בתחומים אחרים. אחרי הכל הכול הרי פוליטיקה. אני רציני ומוכן לסייע במשימה הזו!

מבזקים

קובלנה על מפלגות ישראל

24/01/2013 מערכת יאללה-קדימה

הדג נחש בביצוע לשיר של מאיר אריאל. הכי עדכני שיכול להיות

 לתצוגה מורחבת