יאללה קדימה

  • ראשי
  • קדימה היום
  • חדשות
  • הרשמה
  • אימייל אדום

אני פורש מקדימה

19/05/2012  נמרוד נוי


הצטרפתי למפלגת קדימה סמוך למועד הקמתה. רציתי לראות בה קרן אור לתחילתו של תהליך גדול של שינוי במערכת הפוליטית. לצערי, קדימה אומנם מפלגה חדשה היא אך אורחותיה כולן ישנות המה. כאיש מקצוע בכיר בתחומי הייעוץ הארגוני והאסטרטגי, העוסק גם בחשיבה אסטרטגית ברמה הלאומית, כתבתי במשך כל אותה תקופה מעל ל- 300 מאמרים שהתפרסמו באינטרנט, בהם גיבשתי את עיקרי ממצאיי ועיקרי התובנות שרכשתי על קדימה והמערכת הפוליטית בישראל.

בנוסף, הכנתי מסמך מקצועי בשם "קדימה: יישום תכנית אסטרטגית", ולפני כשנה גיבשתי את הדברים לכלל ספר בשם "לקראת פרדיגמה חדשה". הספר קיבל את ברכתו של פרופסור יחזקאל דרור, שאף טרח וכתב המלצה חמה לקרוא בו בגב הכריכה שלו. הספר הוגש אישית לציפי לבני וגם לשאול מופז והם לא התייחסו אליו כלל. מלבד כשני חברי כנסת של המפלגה כל האחרים לא מצאו לנכון לקרוא בו ולזמן אותי לשיחת עבודה רצינית. גם שדרת הפעילים המרכזית לא ידעה להעריך את הדברים, ולא הצלחתי לגבש סביבי אפילו קבוצה של שלושה אנשים. הסיפור כאן איננו שלי ואני כאן רק כמשל וסמל למצב הנוראי של המערכת הפוליטית. שום מערכת אחרת בארץ הזאת איננה מרשה לעצמה להתנהל באופן כל כך מחפיר, בלתי מקצועי ובלתי אחראי. עמדתי בשער ולא שקטתי ואיש לא שמע לי. טוב לנו בנמיכות בה אנו שרויים, וככך גם מגיע לנו שהדבר החשוב הזה הנקרא פוליטיקה נמצא כבר תקופה ארוכה בביבים, מצב המייצר למדינה ולחברה בה הפסדים עצומים. מיציתי את קדימה ואת עצמי בה ואני הולך לקראת אופקים חדשים. איש מנבחרי המפלגה לא התרומם לגודל העשייה והאחריות הנדרשים. לא ציפיתי לעליבות שכזו מנבחרינו. זה התחיל עוד בתקופתה של ציפי לבני, ומה ששבר את גב הגמל הייתה השתלטותו העוינת של שאול מופז ושותפו "המבריק" והזחוח אבי דיכטר על המפלגה ומכירתה לקיסר ביבי נתניהו. שלום לכולם ותודה מכל הלב למעט החברים שרכשתי בה.

נמרוד נוי
מאי 2012

  • נמרוד יקירי......
    אלון יראל(19/05/2012)
    סגור X אתה לא לבד בתחושותך. הסקרים האחרונים המנבאים לקדימה 3 מנדטים בלבד, מוכיחים לך שתחושותך צודקות. כל עוד המפלגה תתנהל בצורה עקומה, אני מבטיח לך אישית, מפלגת קדימה לעולם לא תתרומם. סופה לגווע בשתיקה. מסכים איתך שזאת השתלטות עויינת של מופז, וחבירה בוגדנית עם הליכוד, לאחר שהבטיח לבוחריו נחרצות שהוא לא יצטרף לממשלה של ביבי. אני יכול רק לנחם אותך נמרוד יקירי, שסופו של מופז יהיה כמו של ציפי והוא לא יהיה ראש ממשלה. מי שלא יכול לנהוג בהגינות וביושר, סופו להעלם מהמפה הפוליטית. חברי קדימה הוכיחו בגרות ויושר עצמי בכך שניפנפו את ציפי שחשבה שהיא מעל הכל, סופו של מופז.... דומה.

מבזקים

קובלנה על מפלגות ישראל

24/01/2013 מערכת יאללה-קדימה

הדג נחש בביצוע לשיר של מאיר אריאל. הכי עדכני שיכול להיות

 לתצוגה מורחבת