יאללה קדימה

  • ראשי
  • קדימה היום
  • חדשות
  • הרשמה
  • אימייל אדום

ניסיון למניעת שידור "המקור"

05/03/2012  מערכת יאללה-קדימה

בסביבתם של ציפי לבני וצחי הנגבי הפעילו לחצים משפטיים ואחרים כבדים כדי למנוע את פרסום תוכנית "המקור" בערוץ 10. נכון לשלב זה הערוץ עומד על כוונתו לפרסם את התחקיר והראיון עם רו"ח איציק חדד במלואו.

שידור התחקיר בערב יום ג' של תכנית "המקור" מדיר שינה מעיניהם של ראשי מטה ציפי לבני וביממה האחרונה גברו הלחצים שהפעילו היועצים המשפטיים של ציפי לבני וצחי הנגבי במטרה להביא לביטול המשדר ולכל הפחות לדחייתו. ציפי לבני התלוננה כי חשיפת פרטי התחקיר בזמן מערכת בחירות אינה צעד הוגן. ואילו יריביה של לבני טענו בתוקף כי ראוי היה לאמת להיחשף מזמן ואין צעד חשוב ודמוקרטי יותר מכך שבפני ציבור הבוחרים נחשפת האמת קודם שהוא פוקד את הקלפי.

גורם בערוץ 10 אמר ליאללה-קדימה : "מכבש לחצים שכזה לא הופעל כבר הרבה זמן על הערוץ ועל רביב דרוקר. המאמצים לא הושקעו בהפרכת הטיעונים והעובדות אלא בהסברים על הקשר ותזמון לא ראוי. לא משהו שבגללו צריכים לצנזר אמת מהציבור. ויותר מזה – היקף הלחצים רק מלמד שיש כאן סיפור עוד גדול יותר ממה שטוען בכתבה מר חדד".

בניגוד לרושם הראשוני התברר כי רו"ח איציק חדד חשף בפני העיתונאי רביב דרוקר גם פרשיות מביכות שאין להן קשר ישיר למי מבין המועמדים לראשות קדימה. ובכל זאת, עיקר החשיפות הבלתי מחמיאות מתנקז לפתחה של יושבת ראש קדימה הואיל ורוב "הכוכבים" הם או פקידים שמונו על-ידה או תומכים פוליטיים שנמצאים עתה במחנה שלה.

חשיפת הפרשיות בפריים טיים של כלי תקשורת טלוויזיוני ארצי ורב תהודה הוא בבחינת פיגוע של ממש באסטרטגיית הבחירות של ציפי לבני. לבני שאיבדה את אחיזתה בקרב רוב קבלני הקולות, הוועדים הגדולים וראשי הרשויות בישראל – מייצגי המצביעים המונעים בקדימה – מנהלת מזה כחודש קמפיין טלפוני חסר תקדים שנועד להגיע בריחוף אל קהל המצביעים החופשיים. במקביל, פועלת לבני להעביר את מסריה באמצעות כלי תקשורת ארציים מעל ראשם של קבלני הקולות. כל פגיעה קשה נוספת בתדמיתה של קדימה מסבה נזק גדול יותר לציפי לבני מאשר לשאול מופז או אבי דיכטר שתומכיהם ממילא מייחסים את השחיתות המפלגתית לאנשיה של לבני וממילא גם מונעים יותר ונשלטים יותר.

בסביבתה של ציפי לבני מקווים שהתוכנית 'עובדה' של אילנה דיין בערוץ השני תפחית מהרייטינג.

  • צחי, מה יש לך עם ציפי לבני ושחורי?
    אלון יראל(06/03/2012)
    סגור X צחי, מה יש לך להיתפלש ברפש של ציפי לבני ושחורי. חבל ששמך יקשר עם אנשים שמקושרים בשחיתות שלא הייתה כדוגמתה. מנגנון מפלגה אשר אינו עוסק בטיהור שמו, אלה בתיזמון שלא נוח מבחינת פריימריז, עדיף לו להעלם כמה שיותר מהר. אני מברך על תוכנית המקור וערוץ 10 שתחשוף חלק מהמעשים שנעשו שלא כדין, כך יעלמו מהמפה הפוליטית מעשים אשר אינם ראויים באף מפלגה, ובטח לא במפלגה הגדולה במדינה. אלון יראל-

מבזקים

קובלנה על מפלגות ישראל

24/01/2013 מערכת יאללה-קדימה

הדג נחש בביצוע לשיר של מאיר אריאל. הכי עדכני שיכול להיות

 לתצוגה מורחבת