יאללה קדימה

  • ראשי
  • קדימה היום
  • חדשות
  • הרשמה
  • אימייל אדום

את מי רוצים הפעילים?

29/01/2012  מערכת יאללה-קדימה

יצאנו לבחון את מי רוצים פעילי קדימה. במדגם רחב, גם אם לא מלא ולא מייצג, שאלנו מספר פעילים ופעילות במי הם תומכים לראשות קדימה. תוכלו לראות את התפלגות כמה מהתומכים בשאול מופז, בציפי לבני ובאבי דיכטר, ואפילו פעיל ירושלמי אחד שמצהיר כי טרם הכריע.

תומכי שאול מופז:


רועי לוי, חבר מועצת עיריית נשר:

אני תומך בשאול מופז. מנהיג צריך קודם כל להיות אדם צנוע ועניו, ושאול מופז, למרות הרקורד והקריירה המרשימים, יש לו את תכונת הצניעות, שלא יזיק אם המדינה והאזרחים יאמצו. שאול מופז מזכיר לי איזה ניחוח של פעם, של המנהיגים שהיו כאן. הוא מאחרוני הדור שבאמת נתן את כל כולו למדינה.

 

הלן גלבר, חברת מועצת עיריית אשדוד:

מבחינתי המנצח הגדול יהיה שאול מופז. מופז הוכיח את עצמו בעבר כאיש עשייה, לאורך כל תפקידיו השונים, כרמטכ"ל, כשר ביטחון, כשר תחבורה, כסגן ראש הממשלה וכיו"ר ועדת חוץ וביטחון היום. שומעים עליו בכל כלי תקשורת, עליו ועל עשייתו. הוא איש חברתי והגה תכנית חברתית במקביל לתכנית מדינית. ציפי לבני היא אישה ראויה, תמכתי בה בעבר, ניתנה לה הזדמנות להקים ממשלה והזדמנות להיות אופוזיציה, והיא נכשלה. אני מקווה שגם אם תפסיד, היא תישאר אתנו.

 

חומי מועלם, יו"ר מטה שאול מופז במבשרת ציון:

אני תומך נלהב בשאול מופז. חשוב להחליף את הראשות, ומופז יחליף לא רק את ציפי אלא גם את ביבי. הגיע הזמן שיהיה סדר במפלגה ובמדינה. רק שאול מופז יוכל לעשות זאת, ולאחד את העם.

 

מוטי אלפריח, חיפה:

אני תומך בשאול מופז. אני ממייסדי קדימה, הקמתי את בית קדימה בחיפה ואני קראתי לציפי לבני ללכת הביתה כבר לפני שנה. אני בקשתי כבר אז: "ציפי לכי הביתה". הגולם קם כאן על יוצרו, יושבת ראש המפלגה לא ראויה. אני ממשיך וקורא: "ציפי לכי הביתה כבר, לכי הביתה כי מאוחר". הייתי תומך מופז ונשארתי תומך מופז. היחידי שיכול להצעיד את קדימה הוא מופז, מופז יכול להוות אלטרנטיבה לביבי, מה שציפי לא יכולה לעשות. יחד עם לבני, כל מנגנון קדימה צריך ללכת הביתה.

 

מירה פלג, חיפה:

אני תומכת, תמכתי ואתמוך בשאול מופז. אני תומכת בשאול מופז ולו רק כי בגלל מיקומה הגיאוגרפי של ישראל, והשכנים העוינים המקיפים אותנו, עם כל השאיפה לצדק חברתי שחייבת להיות, אנחנו נדרשים ונידרש לתרחישים ביטחוניים עדינים מאד. אני פוחדת מהיום בו נצטרך לבחור בין החיים לרווחת החיים. שוויון בנטל נדרש יותר היום יותר מאי פעם, לא כשנאה לחרדים חלילה, אלא כצורך מתבקש בהגנה על גבולות המדינה. אני מאמינה שלניתוח הזה דרוש מומחה שביצע כבר ניתוחים בעבר. מדינת ישראל הגיע לזמן ההכרעה, ואין לנו זמן לסטאז'רים.

 

מזל איובי-ויטמן, קרית-אונו:

אני תומכת בשאול מופז. הסיבות בגללן אני חושבת שצריך לבחור במופז הן מצבה של קדימה היום. קדימה לא הובילה כאופוזיציה בשום נושא, לא במאבק על מחיר הדלק, המאבק על תנאי העובדים הסוציאליים, המחאה החברתית ועוד. לא נתנו לציבור אפשרות לאופוזיציה שנלחמת בשבילו, הציבור יצא להלחם לבד כי קדימה נעדרה.

אני תומכת בשאול מופז כי אני רואה בו מנהיג, אדם מוכשר ואיכותי. יש כאלו שלא מכירים אותו, אבל מי שמכיר אותו יודע שהוא יכול להוביל מהלכים ומבין את הציבור. לכל מי שרוצה שקדימה תוביל את הנושא הביטחוני וגם את הנושא החברתי, שאול מופז הוא האיש הנכון, בזמן הנכון.

 

דימה רוסינסקי, חבר מועצת קדימה:

אני תומך בשאול מופז, חד משמעית. אני חושב שיו"ר קדימה הוא כמובן מועמד לראש הממשלה, אצל ציפי לבי ראינו שהיא לא מסוגלת לקחת אחריות בזמן אמת. ראינו שפעם ראשונה בהיסטוריה המפלגה הכי גדולה לא הצליחה להקים קואליציה. בנוסף, מכיוון שאנחנו חיים לא בשוויץ ולא בהולנד, אני חושב שאנחנו צריכים אדם עם ניסיון ביטחוני. אני בטוח שאזרח פשוט יכול ללכת לישון בלילה יותר בשקט כשלראש הממשלה יש ניסיון ביטחוני עשיר כשל מופז. בנוסף, לא יכול להיות שיש את כל הפרסומים השליליים האלו, את כל חקירות השחיתות הללו ושיו"ר מפלגה לא מעורב כשמנכ"ל, גזבר ואחרים בחקירות. ולכן אני תומך בשאול מופז, ואין לי ספק שאנחנו הולכים לנצח.

 
אסתי טל, רכזת התיישבות ארצית:
אני תומכת בשאול מופז. עד היום ציפי לבני לא עשתה שום דבר בשביל ההתיישבות, היא לא תמכה בפעילי ההתיישבות, לא תמכה בשי חרמש, ולא התייחסה להתיישבות ולפעילי ההתיישבות. היחידי שרץ אתנו והקשיב לנו, הלך אתנו, המשיך לתמוך להתיישבות ולעזור הוא שאול מופז יחד עם שי חרמש. לבני היא העשירון העליון, היא לא אוהבת את העם. בנוסף, כל גל המעצרים שסוחף את המפלגה, מתפקדי קדימה פונים אלי ומתלוננים.לא נותנים שום תשובות. היא ריסקה את קדימה במו ידיה, מי שיציל את קדימה הוא שאול מופז והנבחרת המצויינת שהולכת אתו.

בוריס מנייב, חבר מועצת עיריית קרית-גת:

אני תומך בשאול מופז. אני חושב שציפי לבני, שמכהנת כבר יותר משלוש שנים, לא פעלה נכון. בגלל זה קדימה נפלה בסקרים למצב שבו אנחנו נמצאים היום, המנגנון בכלל לא עבד בשלוש השנים האלה. כמה פעמים נפגשתי עם לבני, הסברתי ואמרתי לה את המצב, אבל בסופו של דבר ראיתי שכלום לא משתנה, ולכן עברתי עם חברי למטה שאול מופז.

 

מטי יוגב, מנהלת מטה נשים במטה שאול מופז:

אני תומכת בשאול מופז. תמכתי בציפי לבני בבחירות הקודמות, מתוך מחשבה שחשוב לקדם נשים, אבל בשלוש השנים האחרונות תקציב הפעילות לנשים היה אפס, אין בין בכירי המטה המרכזי של קדימה אף אישה ואני לא רואה איך ציפי לבני מקדמת נשים. לכן נקטתי עמדה שונה הפעם ואני נותנת הזדמנות לגבר, לשאול מופז, שיודע להעריך ולקדם נשים. בדקתי מה מופז עשה למען נשים כבר בבחירות הקודמות, והתעלמתי מכך כי חשוב היה לי לקדם אישה. מופז קידם נשים בכל עמדה ותפקיד בו היה. מתוך רצון לשוויון בין נשים לגברים אני מוצאת את שאול מופז מתאים יותר לראשות קדימה. מופז מחוייב לקידום נשים יותר מציפי לבני.

 

כפיר גרינשטיין, בת-ים:

אני תומך בשאול מופז. מתוך 120 חברי הכנסת המכהנים, מכל המפלגות, היום שאול מופז הוא המתאים והמרשים ביותר, מבחינת ניסיון ויכולת, לכהן כראש ממשלה. מי שכיהן כרמטכ"ל, שר ביטחון, שר תחבורה, סגן ראש ממשלה והיון כיו"ר וועדת חוץ וביטחון, ולעומת אחרים לו לא ניתנה ההזדמנות להוכיח עצמו כראש ממשלת ישראל. הוא מתאים וראוי, והגיע זמנו. ולמה לא ציפי לבני? שלוש השנים האחרונות מדברות בעד עצמן.

 

רו"ח יוסי ברזילי, אזור:

אני תומך בשאול מופז. מופז ניהל את המערכת הגדולה ביותר במדינת ישראל, הוא היה רמטכ"ל ושר ביטחון. הוא מכיר כל שביל וכל גבעה, הוא היחיד הכנסת שהציג תכנית מדינית, לשלום ולחלוקת הארץ לשני העמים. מופז יודע להתייחס לחלשים בחברה. גם מבחינת האישיות, הוא אדם חם, נעים, מתקשר, מכבד את מי שמדבר אתו, לא מתנשא. וחשוב שיהיה סוף כל סוף יוצא עדות המזרח בראש מפלגה, מלבד ש"ס הסקטוריאלית, הדבר הזה בסופו של דבר יוביל את תושבי מדינת ישראל הספרדים לסיים את המהפך שהתחיל בשנת 1977, הגיע הזמן שבראש המדינה יעמוד יהודי ספרדי. זה המשך של האחדות בעם, של התפיסה שכל ישראל אחים, שווים ומאוחדים.יעקב רוטשילד, ראשון לציון:

אני תומך בשאול מופז ללא נקיפות מצפון. שאול מופז הוא איש שטח, השטח הקדימאי חשוב לו והפעילים חשובים לו, הוא רגיש וקשוב לרחשי השטח. שאול מופז שימש בתפקידי מפתח רבים והוכיח את עצמו בהם ולדעתי הוא יוכל לבצע את התפקיד היטב. אני מאוכזב מאד מההתנהלות של ציפי לבני כיושבת ראש, בעיקר בתחום ניהול המפלגה.

 

צביקה רובין, ראשון לציון:

אני תומך בשאול מופז. לדעתי מופז הוא היחיד שהרים ברצינות את הכפפה החברתית וכתב תכנית חברתית מקיפה ומשכנעת שמקיפה את כלל הבעיות החברתית והכלכליות בציבוריות הישראלית. ולכן החלטתי לתת לו את תמיכתי לראשות קדימה. מלבד זאת, אני חושב שהוא יסחף עוד מגזרים שלא מזוהים היום עם קדימה ויגיע לתומכים מהימין המתון שהיום לא רואים בקדימה בית.

 

רובי מזרחי, רמת-גן:

אני תומך בשאול מופז. אני מאמין בהנהגתו, מנהיגותו וכישוריו של שאול מופז, ולבני הוכיחה שהיא באמת לא מסוגלת להרים ולהוביל מפלגה. וכמובן, אני מקווה שאף אחד ואף אחת לא יעזוב את המפלגה לאחר הפסד.

 

ניסים אילוז, יו"ר פורום קדימה אשדוד:

אני תומך בשאול מופז. לציפי לבני היו כל ההזדמנויות להעלות את המפלגה, אבל היא והמנכ"ל שלה רק ריסקו את קדימה. אין לי כל ספק שמופז ירים אותנו למעלה, ואתו נקבל עוד יותר מנדטים.

 

דוד איידלמן, ירושלים:

אני תומך בשאול מופז. הייתי שותף ומעורב בבניית  המטה המרכזי של קדימה וצר לי מאד לראות את מה שקרה בשנים האחרונות עם היצירה בה הייתי מעורב. מדובר גם על האגף הרוסי וגם על מצב הכללי בקדימה. אני חושב ששאול מופז יכול להחזיר את קדימה לדרכו של אריאל שרון ולהפוך את המפלגה למפלגת שלטון.

 

יהודה סקר, חבר מועצת קדימה, ירושלים:

לאחר מחשבה ארוכה ושיקול דעת עמוק החלטתי לתמוך בשאול מופז. אני רואה בו יושרה ואומץ לב. ציפי לבני אכזבה קשות, פעמיים נכשלה בניסיון להיות ראש ממשלה, היא אחראית על בזבוז כספי ציבור, בשכירת חמישים אנשי מטה (כשבמפלגת העבודה של 44 מנדטים היו בדיוק שמונה) ואשמה בגירעון של 40 מליון ₪.

 

יניב קזז, חבר מועצת קדימה:

אני תומך בשאול מופז. לאחר חשיבה מעמיקה בשנה האחרונה, ובמיוחד לאחר המחאה החברתית, בה הייתי פעיל מאד, ראיתי שקדימה במתכונתה הנוכחית לא נותנת מענה הולם של מפלגת מרכז, לציבור הרחב ועבור מעמד הביניים שצריך כתובת לפנות אליה, בבעיות לאומיות ובעיותיהם של אלו שסוחבים את עול המדינה – בעבודה, בשירות צבאי ומילואים ועוד. במהלך השנה האחרונה נפגשתי כמה פעמים עם שאול מופז, חלקתי אתו את האג'נדה שלי לגבי צעירים ואת האג'נדה החברתית שלי, והבנתי שבאמת יש מה שניתן לעשות בקדימה בנושאים אלו.

לצערי הרב, בשלוש השנים האחרונות, קדימה שהייתה אמורה להיות אופוזיציה, לא הפנימה את המהות של פעולת אופוזיציה יעילה. אופוזיציה היא לא רק לשבת בצד בכנסת, אלא להוביל מהלכים ולקדם ערכים. קדימה פספסה כל מהלך שהייתה יכולה למנף, נתפסה כנגררת ולא כמובילה. כל מהלך שקדימה יכלה לקחת כאופוזיציה, נעשה רק אחרי מהלך מבריק של ראש הממשלה. מכיוון שההתנהלות הזו נמשכה יותר מדי זמן, הגענו למצב שקדימה לא רלוונטית. קדימה היא מפלגה משמעותית, שיכולה להוביל מהלכים ולהנהיג את המדינה, לכן אני תומך בשאול מופז לראשות קדימה.

 

אלי לוי, יו"ר מטה קדימה ירושלים:

אני תומך בשאול מופז. בעבר תמכתי בציפי לבני, אבל אני חושב שצריך לתת לאחרים צ'אנס.

 

מיכאל אזולאי, אשדוד:

אני תומך בשאול מופז. ציפי לבני הרסה את קדימה, אבדה כל ערך. בהופעות שלה בתקשורת היא האפילה על כל שאר חברי הכנסת ומי שראה אותה התייחס אליה כאל כל קדימה, לא התפלאתי כשיאיר לפיד אמר על קדימה היא מפלגה צינית שאבדה כל דרך. אבל זה לא מכוון למופז, פלסנר, דיכטר, רוחמה אברהם, שי חרמש, רחל אדטו,רונית תירוש, נחמן שי, זאב בילסקי, דליה איציק ואחרים. הם לא איבדו את הדרך, יאיר לפיד כיוון אל לבני, שבשליטתה המוחלטת בקדימה הפכה מזוהה עם קדימה. כשיאיר לפיד אמר שקדימה צינית ואבדה את הדרך הוא כיוון אל ציפי לבני, כי היא האפילה בתקשורת על שאר הח"כים, והפכה להיות מזוהה עם המפלגה. קדימה נהרסה לנו מול העיניים. עכשיו הגיע הזמן לשנות ולתקן. חשוב שקדימה תישאר, זו מפלגה מצוינת עם רשימה מרשימה, וחשוב לשמור על המפלגה.

 

שי סמואל, רכז המטה האתיופי בקדימה:

אי אפשר לשפוט את התנהלותה של ציפי לבני ולהתעלם מהתנהלותם של אנשיה במנגנון המפלגתי. ראיתי מקרוב את המנכ"ל שלה משה שחורי, הייתי עד לזלזול שלו בי ובעדה האתיופית. נדהמתי לשמוע אותו בסיטואציות שונות בהן הוא גילה חוסר רגישות משווע. תפקודה של לבני באופוזיציה היה לקוי מיסודו, לא צריך להתאמץ כדי להביט למציאות בעיניים - היא פשוט נכשלה. אם זוכרים שלבני קיבלה 1,800 קולות של יוצאי העדה בפריימריס הקודמים אפשר רק לדמיין מה תהייה התוצאה הפעם. אני יודע שאני לא הפוקד הדומיננטי היחיד בעדה שמרגיש כך.

 

חוסאם מסרי, מרכז איזור המשולש:

אני תומך בשאול מופז. בפעם שעברה תמכתי בלבני, הייתי אחראי על כל אזור המשולש ועבדתי בשבילה, אבל ציפי לבני לא עשתה שום דבר למען המגזר הערבי – לא בשיריון ברשימה, לא בייצוג במטה המרכזי ואין קשר מספק בין לבני ולשכתה ובין השטח של קדימה, בנוסף . אני לא רואה עתיד לקדימה עם לבני.

 

טליה אשכנזי-אביאן, בית-שמש:

אני תומכת בשאול מופז: ציפי לבני לא השכילה לקדם נשים! התפקידים הבכירים במנגנון 'קדימה' ניתנו לגברים! ציפי לבני מינתה נשים כיו"ר מטות, אך עד השבוע שעבר בחרה שלא לפגוש בהן, לעמוד על קנקנן ולעזור להן בתפקידן. ציפי לבני בחרה להתעלם מן המחאה בקיץ האחרון, גם בה נושאים רבים הקשורים לנשים לא נלקחו בחשבון ולא קיבלו מקום של כבוד! ציפי לבני אכזבה אותי - כאישה! 

 

איהאב חנא, כפר ראמה:

אני תומך בשאול מופז. ניסינו את ציפי לבני לשלוש שנים, היא נכשלה בגדול, ואני מאמין שצריך להחליף את הראש כדי שהמפלגה תחזור ותתפקד ותהיה האלטרנטיבה לליכוד. בינתיים, מי שיכול לעשות זאת מקדימה הוא רק איש אחד – שאול מופז.

 

נדה צ'וז'וי, לשעבר ראש מטה עולים בקדימה:

אני תומכת בשאול מופז. אני מקווה שסוף כל סוף הוא ישנה את מה שקורה במפלגה. אני מאד לא אוהבת את מה שהיה פה בשלוש השנים האחרונות. חשוב לציין שכל רכזי העולים הקודמים גם הם תומכים עכשיו בשאול מופז.

 

עופרית וינברגר, עפולה:

אני תומכת בשאול מופז. ללבני היו כבר שתי הזדמנויות להקים ממשלה, אנחנו לא במקום בו אפשר לתת צ'אנס פעם נוספת. לבני לא תצליח לעולם להקים קואליציה עם החרדים. בתקופת לבני ירדנו למספר מנדטים מאד נמוך, והיא "החוליה החלשה" שבגללה זה קרה. וכמובן, למרות ההתחייבויות של לבני, עדיין אין לי כצעירה מקום במפלגה. אני מאמינה שאנחנו גם צריכים מנהיג עם ניסיון ורקע ביטחוני. והכי חשוב, לבני לא אוהבת את מה שהיא עושה, כמו שהיא בעצמה אומרת, אי אפשר רק לסמן וי וזהו. הדרך חשובה ואי אפשר לרמוס אנשים בדרך. שאול מופז הוכיח שהוא אישיות ללכת אחריה – ביחס האישי, המטרות שלו מאד ברורות, יש לו אג'נדה גם כלכלית וגם מדינית, ואני מאמינה שהוא יכול לנצח גם בקדימה וגם בבחירות הכלליות.

 

רפאל שרגא, תל-אביב:

1. אני רואה בשאול את המבוגר האחראי שקדימה והמדינה זקוקה לו, בעת הזו.

2. בשאול, טמונות תכונות של מנהיגות, אותן רכש בדרכו הארוכה לצמרת, בתור סגן רמטכ"ל, רמטכ"ל ושר ביטחון  תכונות אלו יעזרו לו להשליט מרות על כל המערכות של המפלגה.

3. הצניעות היא דרכו וגם מעלתו - תכונה נדירה אצל מנהיגים.

4. עבודת צוות - תכונה הנדרשת ממנהיג אמיתי אינה זרה לו.

5. שאול בעד איחוד ולא פילוג, איחודה של קדימה הוא תנאי להישרדותה.

6.אני מאמין ששאול יחזיר לקדימה חלק מאנשי ציבור ראויים, שפרשו ממנה לאחר הבחירות האחרונות.

7.אני משוכנע שמפאת אישיותו ודאגתו לקדימה, הוא יורה לנהל קמפיין חיובי ולא שלילי.

8.לשאול היכולת לתקשר עם סביבתו ועם שאר חלקי העם, תכונה שנדרשת מכל מנהיג.

9.מטה המפלגה תחת הנהגתו, יאויש על ידי אנשים מוכשרים שביכולתם אכן לתרום למפלגה ולא רק לכיסם.

10. לדעתי, שאול יהיה היחיד מבין שלושת המנהיגים החדשים של גוש המרכז ההולך ומתהווה לקראת הבחירות הכלליות, שלי - שאול – יאיר, שיוכל מפאת קשריו לגרום לשובר שוויון בין הגושים ואולי לחסום את גוש הימין.

11. דרכו הארוכה לצמרת מאז עלותו ארצה כילד בתחילת שנותיה של המדינה לא הייתה סוגה בשושנים, בדרכו הוא חווה על בשרו את קשיי המחיה היום יומיים של משפחתו, קשיים בהם אחוז גבוה מאזרחי המדינה עדיין חווים כל יום, ונחשף לאותן בעיות שהוציאו מאות אלפי אזרחים לרחובות עם דרישה לצדק חברתי, שאול לא גדל עם כפית של זהב כמו רוב מנהיגינו היום

12. שאול מייצג אותי, ואותך, ואת אותם האזרחים שקורסים תחת נטל הגזירות ששלטון הליכוד ממיט על אזרחיו.

13. אם מחפשים לתקן את העיוותים החברתיים הקיימים בחברה הישראלית, שאול הוא האיש הנכון במקום הנכון

14. אם מחפשים להחזיר לקדימה את מקומה במפה הפוליטית, שאול הוא האיש

15. אם מבקשים להציב מול ביבי אזם שמסוגל לנגוס בנאמניו ובכך, לאיים על גוש הימין, שאול הוא האיש

להלן פסוק מספר שמואל א', פרק י', בו בוחר ה' את שאול המלך כמנהיג העם: " ויאמר ה' הנה-הוא, נחבא אל הכלים. זו תכונתו של שאול מופז

 

תומכי ציפי לבני:

 מקסים אלגרבלי, מנהל מרחב נתניה:

אני תומך בציפי לבני. לבני ניסתה להחזיק את קדימה, ולמרות שבבחירות הקודמות תמכתי במופז, גיביתי את יושבת הראש לאחר שנבחרה. ברגע שהיריות התחילו להיות פנימה ולא החוצה, החלטתי להיות עם מי שעליו יורים. אני מקווה שכולם יתעשתו ויום אחרי הבחירות כולם יתאחדו ויישארו בקדימה.

 

שאול סעידי, מנהל מרחב ראשון לציון:

אני תומך בציפי לבני. אני חושב שהיא היחידה שיכולה להביא את קדימה למקום הטוב ביותר מבחינת העניין. לא ייתכן שמאז שהיא נבחרה כל הזמן מחפשים את ראשה ולא נותנים לה דקה אחת של נחת. אני מסתכל על הרזומה שלה – הייתה שרת חוץ ושרת משפטים ועשתה תפקידים רבים בממשלה, וכמו בכל דבר ג הפוליטיקה יש עליות וירידות, אבל אני מאמין שרק אתה אפשר לנצח ורק אתה אפשר להביא כמה שיותר מנדטים ולמחוק גם את יאיר לפיד וגם את שלי יחימוביץ'. הניצחון של ציפי לבני הוא מה שטוב לקדימה.

 

גברי ברגיל, לשעבר מזכיר התנועה הקיבוצית:

אני תומך בציפי לבני. כמו שהאמנתי מרגע שהצטרפתי לקדימה, כך היום, אני מאמין שקדימה חייבת להוות אלטרנטיבה לממשלת הימין והחרדים, שתחזיר את מדינת ישראל לפסים של שפיות ונורמאליות בכל התחומים. אני מאמין שלציפי לבני יש את כל הכלים להבטיח שכך אכן יקרה, לכן אני תומך בה, כדי שתוביל את קדימה גם בבחירות הקרובות, למה שאני מאמין שיכול להיות ניצחון היסטורי לטובת מדינת ישראל.

 

משה זיגדון, ירושלים:

אני תומך בציפי לבני. אני חושב שציפי לבני היא הכי מתאימה לנו. ציפי היא מנהיגה ישרה ואמיתית, ולא רודפת שלטון בכל מחיר. אני מעריך את העובדה שלא הצטרפה לממשלה. בכל מקרה, צריך לעבוד כולם ביחד ולא להתנהל בהכפשות.

 

אבי סופר, יו"ר "קדימה בגאווה":

אני תומך בציפי לבני. יש לכך שתי סיבות עיקריות, הראשונה היא כי מטרתנו להחליף את הממשלה ואני לא חושב שמופז מתכוון לזה. השנייה היא כי אני חבר בגוף המתפקדים "קדימה בגאווה", תמיכתה של ציפי לבני בקהילה הגאה הייתה עקבית ולאורך שנים. אני ממליץ למתמודדים להנמיך את גובה הלהבות, יש את יום המחר, אחרי הפריימריס.

 

ישראל פנחסי, דובר מרחב חוף:

אני תומך בציפי לבני. אני חושב שמהיום הראשון שנבחרה לבני היו אלו שעשו הכל כדי שהיא תכשל. לא חשוב מה היו ביצועיה, היו מאשימים אותה. ישנם אנשים שנכנסו בזכותה לכנסת, אבל עכשיו תוקפים אותה. היא לא נכנסה לממשלה, כי הייתה מספיק ישרה ואמיצה להגיד לא לחרדים, ולכן אמרה לא לכניסה לממשלת נתניהו, כגוף לא משפיע. זו הסיבה שהציבור אוהב אותה. מה שחשוב לנו יותר מכל הוא איך תראה המדינה. לי אין שום דבר נגד המועמדים האחרים, אין שום ספק שמבחינת הרמה האישית הם מתאימים, אבל בשביל להיות בשלטון צריך מנדטים, ואותם רק לבני תביא.

 

רומי זונדר כסלו, חברת מועצת קדימה:          

אני תומכת בציפי לבני. למרות הערכתי הרבה לדיכטר, שטרית ומופז, אני תומכת בלבני מכיוון שהיא המתאימה ביותר להנהיג את קדימה, וכן זו שתשיג את מירב המנדטים בבחירות הכלליות. חשוב מאד לטעמי שכל מועמד ותומכיו יתמקדו בחוזקות שלו, ולא בחולשות של המתחרים, על מנת שנוכל להמשיך יחד לאחריהם כמפלגה חזקה ומאוחדת.

 

ווליד שנאן, חורפיש:

אני תומך בציפי לבני. ציפי לבני היא המועמדת הראויה להוביל את המפלגה בשעה הזו. ציפי לבני היא היחידה שיכולה לנצח את הליכוד ולכן אני תומך בה.

 

קופטאן חלבי, דלית אל-כרמל:

אני תומך בציפי לבני. לבני היא היחידה שיכולה להוות אלטרנטיבה לנתניהו ולהביא יותר מנדטים לקדימה.

 

לילי בן-עמי, בית-זית:

אני תומכת ביו"ר קדימה, ח"כ ציפי לבני, מכיוון שהיא קורצה ממה שאני מייחלת לראות בכל מנהיג/ה: יושר, חכמה ומנהיגות המונחית בראש ובראשונה ע"י עקרונות, ערכים ועשייה.

 

עמית קציר, באר-שבע:

אני תומך בציפי לבני. אני מכבד מנהיג שעומד על האידיאולוגיה שלו ולא מחפש כסא נוח.

 

סורייא נוג'ידאת, חברת מועצת קדימה:

אני תומכת בציפי לבני לראשות קדימה. תמיכתי בציפי לבני לא מגיעה רק בגלל היותי אישה, אני מאמינה בדרכה וגם ביכולותיה. אני מאמינה שציפי לבני היא המועמדת הטובה ביותר והטבעית ביותר בקדימה. אני בטוחה שהיא תוביל את קדימה ואת מדינת ישראל לחוף מבטחים. המדינה נמצאת היום בקשיי כלכליים, חברתיים ומדיניים, ואנחנו בצומת דרכים משמעותית. אני מאמינה שציפי לבני היא המנהיגה המתאימה, וגם לנושא דו הקיום בארץ, היא תוכל לשלב ערבים ויהודים. יש לה היכולת להוביל מהלכים ולקבל הכרעות קשות, ולהביא לנו ולכל האזור את השלום המיוחל.

 

אריאל ביטון, טבריה:

אני תומך בציפי לבני, קודם כל כי היא זו שתנצח בתוך קדימה ומחוצה לה. גם אם כל שלושת המתמודדים יחד יתאחדו במועמד אחד הם לא ינצחו אותה. אני מציע לציבור הקדימאי לעשות מבחן ולראות מי הח"כים התומכים במועמדים השונים, אפשר לראות בבירור שהם משמעותית מרשימים פחות מתומכי לבני. לכו תשוו את שי חרמש, עתניאל שנלר ויוליה שמאלוב-ברקוביץ', לצחי הנגבי, רוני בר-און ויואל חסון. מחנה מופז מחזיר את האפרוריות שבגללה הקים שרון את קדימה, הוא לא נותן תקווה לעם ישראל ולדור העתיד. אני מזמין את כולם להצטרף למטה יושבת ראש קדימה, הנוכחית והבאה, עוד היום.


תומכי אבי דיכטר:

 

רוני סיני, הרצליה:

אני תומך באבי דיכטר. אני מכיר את אבי דיכטר, מאמין בו וסומך עליו. אני מאד מעריך גם את שאול מופז, אבל אני מאנשי אבי דיכטר. מעריך אותו על כנותו, על יכולותיו ומעריך אותו כאדם חושב וראוי. הוא היה ראש שכ"ב מוכשר ושר ביטחון פנים איכותי. יש בו את התכונות שאני רוצה ביושב ראש – יושרה, חוכמה וכנות. הוא מתכנן לאורך זמן, הוא מקשיב והוא מבצע.

 

סלים אלקרנאווי, רהט:

אני תומך באבי דיכטר לראשות מפלגת קדימה. אני מאמין שאבי דיכטר הוא מי שיכול להביא למפלגה יותר קולות ומנדטים. דיכטר הוא איש מקובל מאד באוכלוסיה היהודית, הערבית, הבדואית והדרוזית. הוא מוערך על ידי קיצונים ומתונים. דיכטר הוא איש בעל חזון ויכולת, איש עם דרך ברורה שיכול לסחוף את הציבור שיראה תמיכה בקדימה. אבי דיכטר הוא אדם כריזמטי, שקול ובזמן אמת הוא יודע להוביל. אם יהיה ראש ממשלה יוכל להוביל את ישראל בצורה הטובה ביותר. הניסיון שרכש יקל עליו להביא יותר שותפים קואליציוניים להרכבת ממשלה.

 

עודד נחמן, הוד השרון:

אני תומך באבי דיכטר. אני רואה באבי דיכטר משהו שנדיר לראות אצל פוליטיקאים אחרים, אם בכלל. אבי דיכטר הוא אדם שכבר ארבעים שנים עובד עבור מדינת ישראל, וזה דבר שלא הולך ברגל. דוגמא אחת לאהדתי אליו היא שלאחר שהגיע לתפקיד הבכיר אליו הגיע, לא "הלך לעשות כסף" אלא הלך לעשות למען המדינה. אני רואה באבי דיכטר אדם ערכי, אדם שפיו וליבו שווים, מה שהוא אומר הוא מה שהוא מתכוון והוא מה שיעשה, וזה גם אם עקרונותיו וערכיו לא יתקבלו במירב אהדת הציבור. עליו מתקיים "מה שאתה רואה הוא מה שאתה מקבל". אבי דיכטר הוא מנבחרי הציבור היותר איכותיים בכנסת ישראל מזה זמן רב, הוא המועמד שלי לראשות הממשלה.

 

עו"ד אביטל דיכטר-ליבוביץ', כפר-סבא:

אני תומכת באבי דיכטר. אבי הוא ביטחוניסט, הוא איש ערכים והוא לא מפחד להגיד ולעשות את מה שצריך, גם אם זה לא הדבר הכי פופולארי.


ניסן זאבי, דובר ח"כ אבי דיכטר:

לדעתי אבי דיכטר צריך להיות יו"ר קדימה משלוש סיבות עיקריות. האחת, הוא באמת נלחם על אופיה ודמותה של קדימה, ועל הסלוגן שתבענו עוד מהקמתה – "פוליטיקה אחרת", מעורר הערכה לראות שיש מי שנלחם מתוך קדימה על קדימה. השנייה, אבי דיכטר מנסה להפוך את הפוליטיקה למעשית. דיכטר יזם בשנים האחרונות מהלכים שמשפיעים היום על כולנו. אם זה מערך כיפת ברזל שהוקמה תחת הוועדה בראשותו – וועדת המשנה לתפיסת הביטחון של ישראל. ואם בגיבוש הטבות לסקטור משרתי המילואים, שתי דוגמאות לכך הן יוזמתו, עם המל"ג, להכיר בשירות המילואים כשתי נקודות זכות בכל מוסד אקדמאי בארץ, ומאבקו הממושך לשינוי חוק טל, שבימים אלו צובר תאוצה. הסיבה השלישית היא כי אבי דיכטר הוא היחידי בקדימה שיוכל להוביל אותנו למהלך מדיני על בסיס עקרונות מפורטים ועל בסיס היכרותו עם העולם הערבי.

 

רון ליטמן, קרית-יערים:

אני תומך באבי דיכטר. אני חושב שאבי דיכטר הוא ענייני, שקול, יודע לקבל החלטות בצורה עניינית. מעבר לזה אני מאמין שהוא יכול להיות זה שיוכל לאחד גם את מחנה מופז וגם את מחנה לבני, כך שלא נאבד את הפלח שמייצג כל אחד מהמחנות, שעלול לברוח אם השני ינצח.

 

לא החליט במי לתמוך:

נתי ביאליסטוק-כהן, ירושלים:

עדיין לא החלטתי במי לבחור, אבל מועמד שאומר שאם יפסיד לא יישאר במפלגה, לא יוכל לזכות בתמיכה שלי.

 

מבזקים

קובלנה על מפלגות ישראל

24/01/2013 מערכת יאללה-קדימה

הדג נחש בביצוע לשיר של מאיר אריאל. הכי עדכני שיכול להיות

 לתצוגה מורחבת