יאללה קדימה

  • ראשי
  • קדימה היום
  • חדשות
  • הרשמה
  • אימייל אדום

השטח הקדימאי ניצח : "עדי שטרנברג מנכ"ל קדימה"

05/11/2007  ארכיון יאללה-קדימה

אתמול התכנס הפורום הבכיר של ראה"מ כדי לאשר פה אחד את מינויו של המנכ"ל החדש. היום בישיבת הסיעה ראש הממשלה הודיע חגיגית על תום עידן פלסנר ומינויו של עדי שטרנברג למנהלה הכללי הבא של קדימה. לרגל המינוי, יאללה-קדימה משרטט קווים לדמותו של המנכ"ל שנבחר ולזכותו עומדים לא יותר מ-0 ימי חסד.

סוף-סוף, בשעה טובה ומוצלחת, היום בישיבת סיעת קדימה בכנסת זה יקרה. בשעה 14:15 ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הודיע על מינויו של עדי שטרנברג למנהלה הכללי החדש של תנועת קדימה. 

אמש התכנס הפורום הבכיר והקובע של ראש הממשלה, שקבע פה אחד את זהותו של המנכ"ל הנכנס.  חברי הפורום : המשנה לראה"מ, חיים רמון, יושב ראש הקואליציה, אלי אפללו והשרה המקשרת לכנסת, רוחמה אברהם. בישיבה נכח גם יועצו הפוליטי של ראה"מ, שלמה יצחק ויועצו הפוליטי של חיים רמון, ניר שובל.

נציין כי שטרנברג עצמו השלים כבר לפני שבועיים בחשאי את הליך החפיפה מול המנכ"ל היוצא והוא יתיישב על כיסא המנכ"ל בקומה השלישית ברחוב שמואל מילס 1 מחר – יום ג'. 

עדי שטרנברג. מיהו? 

רוב, אם לא, כל הציבור הקדימאי ידע כי שטרנברג, מנהל קדימה במרחב תל-אביב בכובע אחד ומנכ"ל המרכז להעצמת האזרח בכובעו האחר, הוא המועמד היחידי לתפקיד מנכ"ל קדימה. מנגד, רק מעטים מפעילי קדימה מכירים את האיש וקורות חייו. יאללה-קדימה משרטט קווים לדמותו של האיש שהולך להצעיד את המטה המקצועי של קדימה לבחירות מוניציפאליות ובהמשך לבחירות הארציות לכנסת ה-18. 

עדי שטרנברג (42) תושב רמת-גן, נשוי למתי ואב לאוריה בת השנה. בשלוש השנים האחרונות שטרנברג משמש כמנכ"ל המרכז להעצמת האזרח, שמייסדה ומממנה הוא המיליונר היהודי האמריקאי, יצחק פרוויז נזריאן. 

 
ייעוד המרכז להעצמת האזרח לקדם את החברה בישראל כחברה אזרחית ודמוקרטית על-ידי גיוס כספים בארץ ובעולם לפרויקטים בתחום החינוך לאזרחות ודמוקרטיה והעצמה על כל סוגיה. כמו-כן, פועל המרכז למימון מחקרים בתחום שיטות בחירות וממשל ובניהול השוטף של הוועדה הציבורית לבחינת מבנה הממשל בישראל.

קודם לתפקידו זה, בשנים 2001 עד 2004 שימש שטרנברג כמנכ"ל הרשות לעסקים קטנים ובינוניים בישראל, תפקיד אליו הגיע בתום שנתיים בהן שימש כיועצם הבכיר של שרי הפנים, אלי ישי וחיים רמון, וחבר בצוות ההקמה של הרשות לתכנון לאומי.

נקודות ציון נוספות בקורות חייו :

1993 – 1998 – יושב ראש הוועדה לרישוי עסקים וחבר מועצת העיר קרית מוצקין.

1995 – 1996 – יועץ בכיר לשר הפנים חיים רמון.

1994 – 1995 – משנה למנכ"ל סיעת חיים חדשים בהסתדרות

1992 – 1993 – יושב ראש מועצת המנהלים של חברת 'יוזמה'

ראשית לימודיו האקדמאים של עדי שטרנברג באוניברסיטת חיפה שם גם נבחר לשמש כיושב ראש אגודת הסטודנטים ובהמשך כיושב ראש מועצת המנהלים של החברה הכלכלית של אגודת הסטודנטים.
לשטרנברג שני תארים אקדמאיים : תואר בוגר (B.A.) בחוגים למדעי המדינה והיסטוריה כללית מאוניברסיטת חיפה ותואר מוסמך (M.A.) מהפקולטה למדעי החברה – החוג למדעי המדינה – התמחות במדיניות ומנהל ציבורי של אוניברסיטת תל-אביב.

מקורביו של שטרנברג מתארים אותו כמי שיודע לדבר בגובה העיניים, פרגמטי וקשוב ועם זאת רפורמיסט, מהיר ונחוש בקבלת החלטות. "הוא בא למטה המרכזי כדי להטביע חותם" אמרו ליאללה-קדימה.

המנכ"ל הנכנס גדל בשורות מפלגת העבודה ונחשב לאחת מהבטחותיה הצעירות. לא כולם בקדימה אהבו את העובדה שבוגר מפלגת העבודה נכנס לנעלי המשרה הבכירה במטה המרכזי של קדימה. מספר פעילים טענו כי ראוי היה לקדם נציג שמוצאו מן הליכוד כשהם מנמקים זאת בכך שתפקיד נשיא המדינה ויושבת ראש הכנסת "היו בבחינת די והותר". הטענות הללו לא קנו לעצמן אחיזה בשטח הקדימאי וגם נדחו על-ידי אנשי לשכת ראש הממשלה. שמועה נוספת שהתרוצצה בין החדרים דיברה על מתיחות בין רמון לאולמרט שמקרינה על המינוי של שטרנברג אולם גם לשמועה זו לא היה כל בסיס.

מינויו של מנכ"ל במשרה מלאה לקדימה התקבל בשמחה בקרב מנהלי המרחבים ופעילי השטח להלן לקט התייחסויות שריכזנו עבורכם.

רוני סיני (מנהל מרחב חוף) וממובילי הקמפיין למינוי מנכ"ל חדש ובמשרה מלאה שמח הבוקר. "אנחנו גונזים את העצומה, אני שמח שלא יהיה לנו כל צורך בה. ובבוקר כזה נפלא לקדימה אני רק מבקש לאחל לעדי שטרנברג הצלחה רבה וכניסה מהירה לתפקיד. אני מאמין שעם עדי המנגנון יתפתח ויתקדם. אנחנו צריכים במפלגתנו אדם כמו עדי, אנחנו עומדים מאחוריו ומחזקים את ידיו". 

דודיק אזולאי (מנהל מרחב טבריה): "אני מאחל הצלחה למנכ"ל החדש ומצפה לפגישה ראשונה עמו. אנחנו כמנהלי מרחבים נעמוד כזרוע ביצועית בשטח לרשות תנועת קדימה ולרשות המנכ"ל ואנשי צוותו וזו הזדמנות להודות לחבר הכנסת פלסנר על עבודתו הקשה בהקמת המפלגה ונאחל לו הצלחה בתפקידו החדש".

ד"ר אהוד וייצמן (ראש מטה יבנה): "עם היבחרו של עדי שטרנברג לתפקיד, אני רוצה לאחל לו הצלחה רבה. אנחנו מקבלים מנכ"ל ראוי מאוד שטובת התנועה לנגד עיניו. עם הרבה רצון להעצים את פעיליה ולהרחיב את השורות. אנו נתרום ונסייע ככל שיידרש להצלחתו ולהצלחת תנועת קדימה". 

מירה פלג (ראש אגף ארגון מרחב חיפה) – "כל מינוי של ראש הממשלה יזכה לגיבוי מלא ועמידה אחריו ללא כחל וסרק. ואם אני אצטרך להמשיך ולשלם את המחירים בגלל שעמדתי מאחורי יוחנן פלסנר מכיוון שהוא מינוי של ראש הממשלה ורק עקב כך, ולא בגלל עיניו הכחולות, אין לי שום בעיה עם זה. כל מינוי של ראש הממשלה יזכה לגיבוי מלא מצידי. ברגע שמישהו ינסה לערער על מינוי של ראש הממשלה, הדבר נותן פתח לדברים מסוכנים בתוך קדימה".

הראל אשד (מנהל מטה רחובות): "ברכות חמות לעדי שטרנברג לרגל כניסתו, אנחנו מחזקים אותו ותומכים בו. נשמח לעבוד עימו ונעמוד לרשותו בכל עת".

אירית אזולאי (מנהלת מטה הקריות): "ובא לציון גואל. עדי הוא האיש הנכון במקום הנכון ואם הוא המנכ"ל שווה היה לסבול את חוסר המקצועיות והעוולות שנגרמו לנו בשנה וחצי האחרונות. היו אלה שנה וחצי לא טובות. אני מאחלת לו בהצלחה ואנחנו נעזור לו בכל אשר יידרש ואף מעבר לזה".

חיליק סלוק (מנהל מרחב ירושלים):  "מרחב ירושלים יעמוד מאחורי כל מי שימונה על ידי ראש הממשלה. מינויו של עדי הוא מינוי נכון משום היותו איש שטח בעצמו, כאדם שמבין את מצוקות השטח ורואה את הדברים באותה זווית. אנחנו מאחלים לו בהצלחה".


ארכיון יאללה-קדימה

מבזקים

קובלנה על מפלגות ישראל

24/01/2013 מערכת יאללה-קדימה

הדג נחש בביצוע לשיר של מאיר אריאל. הכי עדכני שיכול להיות

 לתצוגה מורחבת